on "tuulari" ?
Mikä
rope1
5486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
==========================
Tuularis idiotus kuuluu kaksijalkaisiin. Tämä elikko uskoo kaikkien talousoppien vastaisesti ikuiseen arvon nousuun. Tuularis idiotus ei ymmärrä alkuunkaan että asioilla on rahallinen arvo, hän ostaa - maksoi mitä maksoi. Velkaa elikko tekee kuin huomista ei olisikaan.
Lajia tavataan erityisesti pääkaupunkiseudulla. Varmoja havaintoja voi tehdä Itä-Helsingin Aurinkolahdessa ja Espoon messualueella.
Tuulipukukansa ostaa kuplahintaisen läävän neukkukuutiosta eikä tajua, että kohta saisi paljon halvemmalla. Tuulipukukansa menee massan mukana.
Tuhnuttaja taas osaa markkinatalouden lait ja ostaa kun muut eivät osta. Rommaushinnalla tietty.
Tuulipuku on asuntovelkainen kuplan omistaja. Lainaan melkein suoraan Kauppalehden sivuilta tätä filminpätkää koska se on niin hyvä.
Tuulipuvutkin alkavat vihaisista aloituksista päätellen olla nyt kohdassa 2 ;).
Kirahvin kuolema, here you go:
http://www.youtube.com/watch?v=lzWqBMkOaR4
nyt tiedän...minäkin olen siis "tuulari" hassua...elämä on....