7300 gt kellotus

Kuinka paljon kärsii kellotella gf 7300 gt korttia, jos vakiona ydin ja muistit 400mhz?
Kyseessä passiivijäähdytteinen malli.


Sitten vielä...
Riittääkö 300w poweri jos kone 3.2 gikanen celeron, 1 gt ddr2 muistia ja yllä oleva näytönohjain?
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jokainen kortti kellottuu eri verran. Nosta kelloja pienissä erissä ja suorita joku näytönohjainta rasittava ohjelma (vaikka 3dmark). Kun ruudulla alkaa näkyä virheitä niin tiputa kelloja jonkun verran ja jätä siihen.

Passiivijäähdytys on kellotuksen kannalta yleensä huonompi juttu, aktiivijäähdytteistä DDR3-versiota on pyöritetty 7600GT:n kelloilla.

Powerin pitäisi olla riittävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T-Kasineljä kirjoitti:

Kuinka paljon kärsii kellotella gf 7300 gt korttia, jos vakiona ydin ja muistit 400mhz?
Kyseessä passiivijäähdytteinen malli.


Sitten vielä...
Riittääkö 300w poweri jos kone 3.2 gikanen celeron, 1 gt ddr2 muistia ja yllä oleva näytönohjain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu