F-secure 2007 jättää avaamatta alla olevat. Pakatut tiedostot ei löydy itse hakien koneelta, F-secure väittää että sellaiset on ja on salattuja (eli ei tarkista niitä). Pitäisikö tästä huolestua ja jos niin miten ne saa pois kun tunnettu kaupallinen virusskanneri ei osaa niitä tunnistaa / tarkistaa?
Tiedosto C:\Program Files\serial.zip\user32.exe on salattu
Tiedosto C:\Program Files\wunauclt.zip\wunauclt.exe on salattu
Mikä serial.zip ja wunauclt.exe
3
383
Vastaukset
- Tarvinnet
skannata HijackThis-ohjelmalla
Lataa hjt tuosta http://koti.mbnet.fi/pattaya1/lataus/hijackthis_self.ex e
asenna naputtele numero järjestyksessä
1.Unzip
2.OK
3.Close
scannaa paina tuosta > Do a system scan and save a logfile
Kopioi ponnahtava muistio HjT loki ja laita tuonne.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&con ference=4500000000000628&subcat=758 - toi.
fsecure, kun ei osaa tehdä hommiaan.
- Nuo
Mutta onko ne sittenkään viruksia, kun ovat zip filejä - piilotettuja ja suojattuja järjestelmätiedostoja. Ehkä niiden sisällä on viruksia, joita ei ole asennettu esim. system32 kansioon eikä siten prosesseina käynnisty. Ehkä virusskanneri on joskus estänyt niiden asentumisen, mutta zip tiedostot jääneet programs hakemistoon piilotettuina.
F-secure kieltäytyy tarkistamasta piilotettua suojattua järjestelmätiedostoa, vaikka miten rastit laittaisi ruutuun se ei tarkista niitä vaan ohittaa ne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1772630Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65859
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20760Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait226751Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276737Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688