Olisi kiva tietää kääpiösnautserin hyvät ja pahat puolet voitteko kertoa? Terveisin 9v! ps: Aijon aikuisena hankkia kääpiösnautserin!
Kääpiösnautseri
4
360
Vastaukset
- opossuuuuuumi
Googlaa, sieltä löytyy varmasti nopeammin ja monipuolisemmin infoa kuin täältä :)
- halukas
Olen jo testannut googlea!
- Käpsykoira
Ei siitä vielä ole paljon huonoja puolia löytynyt. Ehkä se että se haukkuu vähän räkyttämällä kuten kaikki muutkin vähän pienemmät koirat. Ja meidän käpsy tykkää haukahdella varsinkin ohikulkijoille ikkunasta.
Meidän kääpiösnautseri eli "käppänä" on oikein mukava ja touhukas pikkukaveri. Koirat.com-sivuilta pääsee tutustumaan käppänärotuun ja tietääkseni linkkejä myöten myös eri käppänöiden kotisivuille joilla on paljon hienoja ja hauskoja kuvia ja juttuja käppänöistä.
On muuten ihan kiva harrastuskoirakin. Sen kanssa voi käydä "treenaamassa" kaikkia temppujakin. Meidän käppänä on villi tapaus ja aloitettiin tokosta.. :)- Halukas!
Kiva tietää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2704388Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653557Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591875Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251765Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991466Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341001Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18919en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va119875Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235870