madotus

kispat

meidän kissanpennut ovat kohta 12 viikkoisia ja heidät on jo kertaalleen rokotettu n. 8 viikkoisina? Milloin olisi sopiva aika rokottaa uudelleen?

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kispat

      siis tarkoitin madottaa niinkuin otsikossakin lukee.jotenkin tuli vaan kirjoitettua rokottaa.

    • kispat*ille

      Madotus olisi pitänyt tehdä ennen rokotusta! Itse madotan pentuja, en sen vahvan suosituksen mukaan, mitä lukee siinä madotuspaketissa. Elikkä madotan pennut eka kertaa noin 6-viikkoisina ja sitten pari viikkoa ennen ensimmäistä rokotusta 8- 9 viikkoisena ja sitten vielä kerran ennen tehosterokotusta.

      Madotukseen pennulle on ihan sopiva Mirrix, koska pennuilla ei ole muita kuin suolinkaisia ja tämä tehoaa hyvin niihin ja se, että se on kerta-annos, helpottaa lääkkeen antoa.

      Tehosterokotuksesta vielä, eli sopiva aika on rokotuttaa pentu ajalla 2vko - 2kk välisenä aikana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      3143
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2855
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2476
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1589
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe