Lähetys

pätkii!!!

Kuinka paljon kansalaisilla on ongelmia digin vastaanotossa. 1.8-07 uutisissa ylen mies kertoi asiasta. On kohtuutonta että toimiva ja useimmille riittävä analoginen järjestelmä lopetetaan ja vaaditaan hankkimaan kalliita lisälaitteita nähdäkseen televisiota jatkossa. Niinkuin ylen mies sanoi useat tuhannet jopa sadattuhannet omakotitaloudet joutuvat investoimaan boksin lisäksi uuteen antenniin ja jopa johdotuksiin. Tämä on liikaa monille vähävaraisille ja pienituloisille. Onkin käsittämätöntä ettei analogista järjestelmää voida jättää rinnalle. Tällä säästettäisiin kansalaisten varoja sekä ennenkaikkea hermoja.

6

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raha tämän

      kaiken sai aikaan,tämän kansan huijauksen.Jos ei maksukorttihommaa olisi ei tällaista olisi tullut.Kun kaupalliset kanavat huomasi,että kansa on narrattavissa niin kaikki on selvää.Nyt kaikki luulee olevinsa muita viisaampia ja hankkivat boksin ja temppuilevat sen kanssa ja kuitekin kadehtivat niitä jotka ei ole siihen vouhotukseen langennut.

    • miksi???

      Mitä ihmettä varten laitoit saman kirjoituksen uudestaan? Tämä on siis sama kuin 'Yle:sssäkin ihmetellään', joka on kerännyt 350 vastausta.

      • olet vähän huono

        numeroiden suhteen.Viesti on poikinut 40128 lukijaa.


      • sinulla ongelmia
        olet vähän huono kirjoitti:

        numeroiden suhteen.Viesti on poikinut 40128 lukijaa.

        350 vastausta. VASTAUSTA!!


      • edelliseen
        sinulla ongelmia kirjoitti:

        350 vastausta. VASTAUSTA!!

        Se vastausten määrä oli vielä äsken 350, mutta nyt näyttää olevan 178. Ilmeisesti osa on poistettu.


      • edelliseen
        edelliseen kirjoitti:

        Se vastausten määrä oli vielä äsken 350, mutta nyt näyttää olevan 178. Ilmeisesti osa on poistettu.

        Nyt se vastausten määrä on 353. Mitähän ne sekoilee siellä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3545
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3330
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2781
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      45
      2527
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1268
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe