Mitä vikaa silmälaseissa?

Olen miettinyt että mikä niissä koulukiusaajissa häiritsee silmälasit. Olen nähnyt kun porukka kiusaa silmälasipäisiä elokuvissa ja tosi-elämässä. Mitä vikaa heissä on? Itse sain silmälasit päähän ylä-asteen lopussa ja sitten minua alettiin kiusata! Aikuisena minua ei kyllä enää kiusata. Mutta mista johtuu tämä silmälasi syrjintä?
101095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

itse asiassa yhtä yksinkertainen kuin on nuorisokin: nämä kiusaajat ovat keskenkasvuisia idiootteja, tyhmiä, typeryksiä. yrittävät pönkittää omaa egoaan mollaamalla muita, haluavat epätoivoisesti kuulua johonkin "parempien" ja "kauniimpien" joukkoon. ja jos se ei ole rillit, se on jokin muu aihe, jota käytetään.

Äänestä

no eipä tuota kiusattu ku koulun yleisimmillä kiusaajilla oli itelläki näössä vikaa, eivät kuitenkaa laseja käyttäneet, koviksia ;D

Äänestä

mallia elokuvista?

Äänestä

mä ainaki sain silmälasit täs hetki sitten ja kaikkia ainaki kehu että ne on tosi hianot ja sopii mulle :D

Äänestä

Rillit ovat muka kuva "nörteistä" Muuttaako rillit ja ehkä pari finniä tyyppiä sen huonommaksi?? Voin sanoa, että eivät.

Äänestä

kun jollain on silmälasit.

niiden iki-iki-omassa koulussa!

vakavasti puhuen, niillä on vain asennevamma josta ne ei kykene pääsemään eroon.

ainoa tapa saada ne lopettamaan on turpiinveto.

Äänestä

Itse on miettinyt ihan samaa. Sain silmälasit pojat alkoi haukkua rillipääks ja nörtiks. mut jos jollain pojalla on niin ei sitä kukaan kiusaa. Luulenpa että pojat haluavat näyttää muille "me ollaan kovia, kun kiusataan" mikä ei oo totta, niil on vaan huono itsetunto.
Lasit ei tee ihmisestä nörttiä, huonoa. löin kerran luokkalaistani poikaa päin näköä. sain kyl takaisin iskun, mutta se poika kertoi muille ja vältteli mua. Ei väkivalta oo ratkaisu eikä sitä saa käyttää. Joskus vaan keittää yli

Äänestä
  • se jätkä löi tyttöä

    heh he

    luuseri

    Äänestä

  • :)) kirjoitti:

    se jätkä löi tyttöä

    heh he

    luuseri

    mikä niillä kiusaajilla on????





    ASENNEVAMMASIA OVAT !!!

    Äänestä

  • :)) kirjoitti:

    se jätkä löi tyttöä

    heh he

    luuseri

    mikä niillä kiusaajilla on????





    ASENNEVAMMASIA OVAT !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuorempana kiusattu. kirjoitti:

Olen miettinyt että mikä niissä koulukiusaajissa häiritsee silmälasit. Olen nähnyt kun porukka kiusaa silmälasipäisiä elokuvissa ja tosi-elämässä. Mitä vikaa heissä on? Itse sain silmälasit päähän ylä-asteen lopussa ja sitten minua alettiin kiusata! Aikuisena minua ei kyllä enää kiusata. Mutta mista johtuu tämä silmälasi syrjintä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu