Alonsoa

rangaistaan sittenkin!

5

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JODYS

      Alonso on itsekäs pelle, jonka vuoksi hän ei tänä vuonna voita maailmanmestaruutta. Etelän poikien herkästi kiehahtava veri ei sovellu formuloihin. Sama koskee Massaa, pelle mikä pelle. No ei se mitään, Räikkönen voittaa maailmanmestaruuden ja kuittaan hyvän tilin.

    • The Maikkeli

      Alonso tiputettiin kuudenteen ruutuun. Ronin selitys olikin epäuskottava, se että Hamilton tuli samaan aikaan varikolle ei ollut mikään syy miksei Alonso mennyt radalle aiemmin, jotta Hamilton ei olisi menettänyt viimeistä nopeaa vetoaan. Ron selitteli koska halusi että tiimi saisi parhaat mahdollisuudet eli että Alonsoa ei rangaistaisi mutta toisin kävi. HYVÄ!

      http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?PO_ID=40283

    • TIIMI.....

      HÖLMÖILYÄ!! Alonso olisi voitu käskeä liikkeelle heti ja olisi voinut kuluttaa tarvittavat sekunnit matelemalla varikkosuoralla eikä estämässä Hamiltonin renkaanvaihtoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      810
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      790
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      132
      769
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe