viepi kielenni männessään.
Kyllä Eskolla on hyvät pitsat.
15
6941
Vastaukset
- tts
on myös minun makuuni... erittäin herkullisia. Kaikilla muilla se on niinkuin samasta muotista, mutta Eskon pizza on kyllä erityinen.
- hyvvee...
... ja saatanan kallista
- Lapinukko
hyvvee... kirjoitti:
... ja saatanan kallista
kallista jos ei ole rahhaaaaaa. Persaukiset syököön kotonaan uutispottuja tarjousnakkien kera.
- Waisanen
hyvvee... kirjoitti:
... ja saatanan kallista
Ei se pizzaksi kallis ole.
Se vaan, että kannattaako siitä maksaa.
Se on hyvä, mutta onko se niin hyvä?
Taidan käydä testaamassa taas.. - mielipide,
Waisanen kirjoitti:
Ei se pizzaksi kallis ole.
Se vaan, että kannattaako siitä maksaa.
Se on hyvä, mutta onko se niin hyvä?
Taidan käydä testaamassa taas..En ole koskaan tykännyt Eskon pizoista, minusta ne on kuivahkoita ja liian suolaisia!
Makunsa kullakin. - api
mielipide, kirjoitti:
En ole koskaan tykännyt Eskon pizoista, minusta ne on kuivahkoita ja liian suolaisia!
Makunsa kullakin.Eiköhän se pizzankin suolaisuus tule siitä, mitä täytteitä pizzaan valitsee. Juustojen tai pohjan suolapitoisuudessa tuskin on juuri eroja.
Itse kyllä maksan Eskon pizzasta mieluusti sen pari euroa enemmän kuin kilpailevien puljujen lätyistä.
- hhm
Makunsa kullakin vai oliko tämä vitsi. En ole koskaan syönyt niin pahan makuista pizzaa muualla kuin Eskolla.
- pahaa...
ei tod. bizz burgeris oo hyvii pitsoi!! alci kebab pizzeriassa on tooooosiiii hyvät ruoat!!! nami!!!!!!!
- kuinka.``
pahaa... kirjoitti:
ei tod. bizz burgeris oo hyvii pitsoi!! alci kebab pizzeriassa on tooooosiiii hyvät ruoat!!! nami!!!!!!!
Pahaa eskolla on.
On tainnut ketjun aloittaja syödä siellä viimeksi 80-luvulla. - kuinka.``&)/&
pahaa... kirjoitti:
ei tod. bizz burgeris oo hyvii pitsoi!! alci kebab pizzeriassa on tooooosiiii hyvät ruoat!!! nami!!!!!!!
Pahaa eskolla on.
On tainnut ketjun aloittaja syödä siellä viimeksi 80-luvulla. - pitsa on ok
kuinka.``&)/& kirjoitti:
Pahaa eskolla on.
On tainnut ketjun aloittaja syödä siellä viimeksi 80-luvulla.Kyl jos oot joskus nähnyt nälkää, on Eskon pitsat siullekki nannaa, ilmeisesti pumpulis kasvanu ja kultalusikka suussa...!
- .......
Niissä on joku sellanen omituinen partaveden haju/maku.
Ei tosiaankaan hyvää juu.
- minnimi
siis kamalan arvokkaita. Muualla saa miltei kaksi pizzaa tuohon hintaan.
- menettelee kyllä.
Mä oon muutaman kerran käyny syömässä mutta pitää minunkin sanoa että mieluummin menen kotipizzaan. Olen ollut joskus Eskolla töissäkin tekemässä pizzoja. :) Tämä oli asiallinen kommentti ottakaa mallia. Pitää sanoa kuitenki että Eskon hampurilaiset on kyllä hyviä, ruokaisia ja ei niinku jossain Hesburgerissa. Kyllä Eskon purilaisen saattas syödä vaikka nyt. :)
- keliaatikko
Kokemukseni on samaa lajia kuin edellisellä.
Kokemuksen sain, kun Eskolla nykyään löytyy myös valikoimasta gluteenittomia pitsoja.
Suosittelen muillekkin keliagiaa sairastaville. Käykää testaamassa! Yks uus harrastus meillekkin Kuhmossa, voi käydä ulkona syömässä!
Pikku haitta niissä on... ne sais olla suurempia. Iso kiitos, kun meidätkin on huomioitu (ilman mitään lisämaksua, johon on muissa kaupungeissa törmännyt).
Lounas ruokalistoihin tänne nettiin, kun sais vielä sen GL merkinnän ruokien perään niin olisin vielä iloisempi.
Kiitoksia Eskolle :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648