Oksennus

pois patjasta?

Millä lähtee oksennustahrat pois patjasta?
Aluksi puhdistin vedellä ja tolusuihkeella enimmät tahrta pois,mutta yöaikaan muu siivous jäi,jotenka millä myöh.seur.pv saan tahraa pois?

3

1138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tahraan

      olisi hyvä sappisaippua, mutta jos ei ole niin astianpesuaineella, ei tietty paljoa vaan johonkin kangaspalaan ja sillä hankaat. Etikkaa myöhemmin se poistaa hajuja.

      • pulassa

        Toimiiko sama tekniikka jos nahka sohvaan on imeytynyt virtsaa??


      • joko*
        pulassa kirjoitti:

        Toimiiko sama tekniikka jos nahka sohvaan on imeytynyt virtsaa??

        saippisaippualla tai marseisaippualla voi pyyhkiä, se mitenkä paljon on imeytynyt sisälle voipi olla hankala juttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      44
      2915
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2691
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      35
      2411
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    5. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      32
      1884
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1523
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1213
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1193
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      72
      1041
    Aihe