Aamunäytöllä olimme ainoat katsojat. No ei kuplahinnalla enää kukaan osta.
Hiljaista
6
834
Vastaukset
- Sunnuntaijuoppo
Yritin aamuyöllä näytölle Ullanlinnassa. Uhkasivat kutsua poliisin.
- aamunäytöllä
BUBUUBUBUBHAHAHHAAH
Kerro ensikerralla parempi provo, jookos? - vuokra-asunnoissa
Meidän naapurissa oli vuokra-asuntonäyttely.
Kiinteistön välttäjä toimi meklarina ja kyllä vuokrahinnat oli korkealla tarjouksissa.
Huuto ja mekastus oli ihan mahoton, kun hintaa korotettiin. Ensimmäinen, toinen ja ... ja taas huusi joku lisää hintaa. Kännyköillä soiteltiin pikavippifirmoihin ja osa tarjosi mummonmarkkatukkojakin (Mistä lienevät peräisin).
Vaan vaikutti, että mummonmarkka tarjoajilla oli pallo vähän hukasa tarjoushintojen kanssa, mikähän on, kun ei ole vieläkään tullut euro tutuksi?
Muutama hätäinen rimputti meidänkin ovikelloa ja tarjosi 50-150 € päälle nykyvuokran.- Jooooo
Ime munaa!
- fuuubeli
Pikkukaupunki 90 km. Hesasta. Viime sunnuntaina kaksi OKT:tä joissa molemmissa olimme ainoat. Tänään yksi OKT ja kuinka ollakaan - taas ainoat.
Ai että asunnot käyvät kaupaksi vai? - näytöille mahtui
Joo, koko sunnuntai kierrettiin kantakaupunkia ykkösten ja kakkosten näytöissä. Ei ruuhkaa, yksi tai kaksi muuta katsojaa.
Ei tietysti sano että hinnat olis ainakaan laskussa, mutta myyntiaika voi olla kasvussa ja ehkä hintojen nousuvauhti.
Luulis että olis enemmän porukkaa liikkeellä kun nuo koulutkin alkaa ja tarttee saada muksuille luukku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791