Taloyhtiömme hallitus teki aikanaan päätöksen liittyä welhon kaapeliin. Nyt kun welhon kaapeli kytkettiin tapahtui seuraavaa. Antenni digi boxit pitää vaihtaa kaapeli boxeihin. Kustannus jää asukkaille. Ja kaiken kukkuraksi maanpääliseen digi verkkoon tarkoitetut maksu-tv kortit eivät toimi kaapeliverkossa(plustv ja canal ) Canal kortin irtisanomis aika on vuosi. Maksat kortista joka ei toimi. Taloyhtiöiden hallituksia on vedätetty aikanaa kun ei ole kerrottu minkälaisia ongelmia on edessä. Joten pysykää siinä antennissa.
Varoitus! Varoitus!
7
1411
Vastaukset
- dasdasdas
Asunnon sijainnista riippuen tv-lähetys voi olla hyvin vastaanotettavissa sisäantennilla. Tuollaisessa tapauksessa ainakin minä selvittäisin oman tilanteeni.
- </itte>
... että antenniboksit eivät toimi kaapelikiinteistössä ja päinvastoin. Tämä tuskin on kenellekään yllätys.
- ihan
selvinpäin.
Antenniboksit ja digi-TV:t toimivat Welhon verkossa aikakin toistaiseksi (olen kuullut maininnan vuoden 2009 lopusta). Siis välitöntä tarvetta uusia laitteita ei ole. Toki, jos haluaa maksukanavia, pitää kaapeliboksi hankkia.
Taloyhtiön liittyminen kaapeliin on aivan varmasti peruste irtisanoa tai purkaa Canal :n sopimus.- Ja pahaa
"Antenniboksit ja digi-TV:t toimivat Welhon verkossa aikakin toistaiseksi" Ja tämän jälkeen kättä taskuun ja ostamaan uutta boxia. Rahalla siitä selviää. Kuka käskee liittymään kaapeliin?
- Ajattelia
Siinä saa taloyhtiön hallitus / asukkaat syyttää aivan itseään jos eivät ole etukäteen selvittäneet mikä vaikutus kaapeliin liittymisellä on. Ei olisi paljon tarvinnut selvittää kun olisi käynyt ilmi, että antenniverkon laitteet eivät aivan noin vain sovellukaan kaapelissa käytettäväksi.
Mutta suomalaisessa holhousyhteiskunnassahan yksilöissä ei koskaan ole vikoja eikä hänen tarvitse ottaa mistään vastuuta, vaan systeemi kusee aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648