Kaksoisvoitto Suomen MM-rallissa 2007.Loistava saavutus.Autona pojilla tietysti legendaarinen Ford.Ford on tänä vuonna vahvempi kuin koskaan.Tsemppiä Bosselle ja Mikolle MM-taistoon.Ranskanpoika taitaa olla helisemässä kun suomipoika näyttää kuinka rallia ajetaan.Tänä vuonna taidetaan saada nauttia suomalaisesta rallin maailmanmestarista.
Hienoa pojat!!
3
244
Vastaukset
- Tiukkaa tulee kuitenkin.
Nii kyllä Ranskan poika näyttää suomalaisruotsalaiselle taivaan merkit niissä.
- Rallifani
Äläs ny.tämä Fordin uusi auto tuntuu olevan kova kulkemaan.Seitsemän kisaa on vielä edessä.Joista tosiaankin neljä asfalttikisaa.Mutta tilanne on nyt sellainen että Loebin on pakko voittaa nuo asfalttirallit.Kun Bosselle riittää niistä hyvin kakkossija.Sitten on vielä kolme sorarallia joissa Ford ja Bosse ovat vaikeita lyötäviä.Maailmanmestaruuden kannalta kummallakaan ei ole varaa keskeytyksiin.Toivotaan parasta suomalaisille.
- Penkalta Seuraaja
Rallifani kirjoitti:
Äläs ny.tämä Fordin uusi auto tuntuu olevan kova kulkemaan.Seitsemän kisaa on vielä edessä.Joista tosiaankin neljä asfalttikisaa.Mutta tilanne on nyt sellainen että Loebin on pakko voittaa nuo asfalttirallit.Kun Bosselle riittää niistä hyvin kakkossija.Sitten on vielä kolme sorarallia joissa Ford ja Bosse ovat vaikeita lyötäviä.Maailmanmestaruuden kannalta kummallakaan ei ole varaa keskeytyksiin.Toivotaan parasta suomalaisille.
Älkää kuitenkaan unohtako että asfaltilla menee moni muukin todella kovaa kuin Loeb & Busse!!
Sää esim saattaa sotkea pakan totaalisesti jo yhden huollon välillä totaalisesti.. (väärät renkaat alla ja eroa huonolla tuurilla 1-3minuuttiakin!!)
TOIVON että Markus on riittävän nopea ja ajaa AINAKIN 2 noissa asfalttikisoissa mutta muutoinkin saattaa käydä..
Ei Loeb niin hidas ole hiekallakaan ollut. (Suomessa vissiin tyytyi 6p kun ei halunnut hullutella Suomalaisten vauhdissa :) )
Tällä hetkellä voitot 4-4 ja Markukselta "puuttuu" tilastotappio.... ainakin vielä.
T: Inho realisti
PS: Kaikesta huolimatta lähden Saksaan kannustamaan poikia hyviin suorituksiin :):)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107133
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h955204Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143463Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333372Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352504Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191846Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961481Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411431Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311336- 481094