Fiksu seremoniamestari Holjilla, kun ei viitsinyt edes opetella bändien nimiä ulkoa. Timo Tervo (Holjanterin veli, Jonna Tervomaan isä)käski koko yleisön huutaa Lauri Tähkää ja ElonKORJUUTA. Onhan se pirun noloa, jos yleisössä on tuhansia ihmisiä, jotka tietävät bändin olevan nimeltään Elonkerjuu.
Holjat nolasi taas Forssan
webasto
4
1259
Vastaukset
- Just juu...
miten holjat nolas Forssan jos yksi ihminen sanoi yhden sanan väärin??Tai oikeastaan yhden kirjaimen. Mene pelle muualle jos sulla ei muuta kirjoitettavaa ole. Tapahtuma oli hieno ja esiintyjät loistavia.
- nimissä..
pysy edes erkki perässä. Onneksi kumminkin lauri tähkä oli oikein. Olihan se voinut olla vaikka lauri tähti tai lauri ähkä.
- Nimetön
No onhan se kieltämättä noloa,kun kyseessä noinkin tunnettu bändi....
- paikalla ollut
Ottakaahan huomioon, että lavalla oli kaksi juontajaa joista toinen vielä nuorempi nainen, mutta eipä hänkään osannut bändin nimeä oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827