Sormukset Oulusta?

äölkj

Hei!

Mistä kannattaa Oulussa ostaa sormukset, onko mitään miellyttävää/edullista paikkaa, saako jostakin vaikka s bonusta?

5

1363

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SHR

      Me kävimme Oulun korussa. Hintahaitari oli sielläkin kirjava, mutta hinnan lisäksi katsoimme näköä eli selvisimme alle satasen per sormus.

      • zaguska

        Oulun koru taitaa olla liike, josta saa s-bonusta.
        Itse ostimme Kultajousesta kihla- ja vihkisormuksemme. Eivät olleet kalliit.


    • boooo-nusta

      Oletko ihan tosissasi? Siis s-bonusta haluat kihlasormuksistasi??!!!

      Kuulostaa tosi ihanan romanttiselle: Ostetaan nyt nää rumat ja olemattomaan laatuunsa nähden törkyhintaset sormukset täältä marketisra koiranruokahyllyn vierestä. Eihän tää haittaa, saadaanhan me s-boooonusta rakas!!

      Just tällasia näkee prismassa. Ei ole väliä vaik tavara on vanhaa paskaa ja vielä kallista kunhan vaan saadaan booonusta jopa 5%!

      • Köyhäopiskelija

        Kyllähän se romantikolle varmaan kuulostaa aika kamalalta.

        Mutta toisaalta kun on opiskelija ja yritttää säästää juuri esimerkiksi tuon s-bonus systeemin kautta romanttista lomaa niin kyllähän se sama sormus kannattaa mielummin s-bonus paikasta ostaa (on niitä muitakin kun prisma), kuin jostakin tavallisesta koruliikkeestä.

        Paksut kultaiset sormukset tuli Oulusta ostettua Turun kullasta kuitenkin. Ettei ihan koiranruoka hyllyn vierestä kuitenkaan ;D

        Kiitos kritiikistä, mutta kohta on s-bonus tilillä rahat valmiina romattiseen lomaan ja sormus hankittuna!

        Onnellinen ja käytännöllinen


      • Köyhäopiskelija

        Hei!

        Niin mikä oli tuon sinun kirjoituksesi pointti. Mun mielestä oli kuitenkin ihan järkevää miettiä minne sen alta 500 e tunkee?

        Köyhäopiskelija


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe