Sormukset Oulusta?

äölkj

Hei!

Mistä kannattaa Oulussa ostaa sormukset, onko mitään miellyttävää/edullista paikkaa, saako jostakin vaikka s bonusta?

5

1340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SHR

      Me kävimme Oulun korussa. Hintahaitari oli sielläkin kirjava, mutta hinnan lisäksi katsoimme näköä eli selvisimme alle satasen per sormus.

      • zaguska

        Oulun koru taitaa olla liike, josta saa s-bonusta.
        Itse ostimme Kultajousesta kihla- ja vihkisormuksemme. Eivät olleet kalliit.


    • boooo-nusta

      Oletko ihan tosissasi? Siis s-bonusta haluat kihlasormuksistasi??!!!

      Kuulostaa tosi ihanan romanttiselle: Ostetaan nyt nää rumat ja olemattomaan laatuunsa nähden törkyhintaset sormukset täältä marketisra koiranruokahyllyn vierestä. Eihän tää haittaa, saadaanhan me s-boooonusta rakas!!

      Just tällasia näkee prismassa. Ei ole väliä vaik tavara on vanhaa paskaa ja vielä kallista kunhan vaan saadaan booonusta jopa 5%!

      • Köyhäopiskelija

        Kyllähän se romantikolle varmaan kuulostaa aika kamalalta.

        Mutta toisaalta kun on opiskelija ja yritttää säästää juuri esimerkiksi tuon s-bonus systeemin kautta romanttista lomaa niin kyllähän se sama sormus kannattaa mielummin s-bonus paikasta ostaa (on niitä muitakin kun prisma), kuin jostakin tavallisesta koruliikkeestä.

        Paksut kultaiset sormukset tuli Oulusta ostettua Turun kullasta kuitenkin. Ettei ihan koiranruoka hyllyn vierestä kuitenkaan ;D

        Kiitos kritiikistä, mutta kohta on s-bonus tilillä rahat valmiina romattiseen lomaan ja sormus hankittuna!

        Onnellinen ja käytännöllinen


      • Köyhäopiskelija

        Hei!

        Niin mikä oli tuon sinun kirjoituksesi pointti. Mun mielestä oli kuitenkin ihan järkevää miettiä minne sen alta 500 e tunkee?

        Köyhäopiskelija


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5080
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1269
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1199
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1133
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1017
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      979
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      895
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      789
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      763
    Aihe