koira+helle+auto

ei hyvä

taas onpi kesän aikana nähnyt yhdistelmää koira auto helle. Pitääkö se koira reppana ottaa helteenä sinne autoon istuun kun kauppaan ihmiset menee tms? hei haloo ? Minä kyllä sanon ihmisille jos nään.
Monesti kuuluu :onhan mulla ikkunat auki?? hei haloo..ei se paljoo auta..koiralla on turkki päällä ja auto kerää äkkiä sitä lämpöö... menköön omistajat turkki päällä autoon istuun ja sit miettiköön..miksi koira ei voi kauppa reissua/asiointi reissua kotona? parempihan se siellä olisi...ei kaikki ymmärrä sitä..
nuijalle olis taas töitä...

2

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastuuntunto

      Asiaa kirjoitat! Koira voi saada lämpöhalvauksen ja kuolla kuumuuteen. Ikkunoiden aukipitäminen liikkumattomassa autossa helteellä ei auta yhtään.
      Joka kesä uutisoidaan vähintää yksi turha ja tuskallinen koirakuolema ajattelemattomien ihmisten takia.

    • aatsir

      Mutta jos kyse on 10 minuutin kaupassa poikkeamisesta, ei mikään koira siinä ajassa kuole! Järki käteen tässäkin asiassa..toki jos otatte aikaa auton vieressä ja joku shoppailee 3 tuntia, ilmoittakaa ihmeessä poliisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      2126
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      83
      1410
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      13
      1179
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      106
      1057
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      96
      989
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      107
      812
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      51
      678
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      574
    9. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      257
      564
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      58
      554
    Aihe