Missä vika

Jincheng JC 250,-06.Vapaalla käy hyvin ja ottaa kierroksia,mutta kun pistää vaihteen päälle ja pitää kytkintä pohjassa,alkaa käynti pätkimään heti ja kun nostaa kytkimen ja lähdössä liikkeelle sammuu samantien???
4601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jalaksen vieressä oleva tappokytkin...
Siin on anturi joka jumittaa kuran vaikutuksesta...jollei se tunnista jalaksen asentoa...katkaisee vurran.

Äänestä
  • Tarkistin anturin ja puhdistin,sekä lisäsin prikan pultin väliin,kun tuntui löysältä..nyt toimii taas:)

    Äänestä

  • jc250 kirjoitti:

    Tarkistin anturin ja puhdistin,sekä lisäsin prikan pultin väliin,kun tuntui löysältä..nyt toimii taas:)

    Se myös suunnitellulla tavalla, eli sammuuko kone kun laitat vaihteen päälle seisontatuki ala-asennossa?

    Äänestä

  • Kra kirjoitti:

    Se myös suunnitellulla tavalla, eli sammuuko kone kun laitat vaihteen päälle seisontatuki ala-asennossa?

    Kyllä toimii,kun pistää vaihteen päälle ja nostaa kytkimen,niin sammuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jc250 kirjoitti:

Jincheng JC 250,-06.Vapaalla käy hyvin ja ottaa kierroksia,mutta kun pistää vaihteen päälle ja pitää kytkintä pohjassa,alkaa käynti pätkimään heti ja kun nostaa kytkimen ja lähdössä liikkeelle sammuu samantien???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu