Armeija ei enää myy Suomi-kptä. Syynä se vaikka ase on deaktivoitu muistuttaa käyvää asetta. Miksi sitten muoviaseita jotka muistuttavat sarjatuliaseita ei kielletä? Joku sosialisti, vihreä tai vastaava on ollut asialla ja saanut tahtonsa läpi.
Vastaukset 5
- johan ne tajusi
jo oli aikakin lopettaa hyvien aseiden rikkominen. paras ase mitä suomen puolustusvoimilla on. olisi ennemmin rikottu nuo typerät rynkyt millä ei tee hittoakaan. ei ole parempaa sarjatuliasetta kuin suomi kp
- I.Go.R
"iloa" niistä Suomi konepistooleista on deaktivoituna, kun sulatusuunissa metalliklönttinä.
- Mannerheim se aito
I.Go.R kirjoitti:
"iloa" niistä Suomi konepistooleista on deaktivoituna, kun sulatusuunissa metalliklönttinä.
.."igoreille" on todella ilo jos suomikonepistoolit sulatetaan ne sai sen kyllä todeta sen asian.
Ylipäälikkö sieltä jostakin
- lopettaminen
Tuo armeijan touhu perustuu puhtaasti tekosyihin ja jeesusteluun. Olisi ollut parempi myydä aseet keräilijöille, niillä on historialistakin arvoa.
Aseitten vaarallisuuskriteeri: ulkonäkö!!
Tuollaisesta voi sanoa: ja paskat.- kuten pörssissä,
eli, pitäkää rautamöykyt, varmaan 200% parin vuoden päästä klöntillä saa hintaa! Sama juttu oli Hämeenlinnan myymälässä, klönttejä jopparit yrittivät myydä kovilla hinnoilla.
Tieto levisi netissä ja hinta oli 250 Euroa.
Nyt kauppa tyssäsi.
Seuratkaa hinnan nousua! Elä myy jopparille!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831130Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260985Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105874
- 99809
- 73808
- 107669
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488