SAATANAN levyjä naarmuttava, alati hajoava paskakasa!!
Ei vittu, nyt loppui kärsivällisyys Microhomosoftin pellelauman kanssa, saatana, ettei osata tehdä luotettavaa, toimivaa konsolia enää. Alkuperäisen Xboxin kanssa ei ole ikinä ollut minkäännäköisiä ongelmia, niin tämä sonta, ei helevetti, olematonta laatua.
Taidan hankkia Nintendon Wiin seuraavaksi, ei ole ainakaan ylihinnoiteltu, kuten Sonta PS3.
Xbox360
2
320
Vastaukset
- mahdollisuus_
Barbinukke on vielä halvempi kuin wii!
- NextGenPrometheus
PS3:sta, Xbox 360:stä ja Wiistä juuri Wii on se ylihinnoteltu. X0 ja PS3 tarjoavat sentään vastinetta rahalle, Wii ei.
Sehän on ihan selvä juttu: siinä missä Microsoft ja Sony siirtävät edun jalosti ostajalle ja myyvät konsoleitaan tappiolla, Nintendo myy konsoliaan alle omakustannushinnan eli kerää voittoa. Tätähän ei kai kukaan kiistä?
Tämä on siis ihan yksinkertaista. Wii on halpa, ja kun siitä huolimatta Nipa kerää siitä voittoa, tarkoittaa sitä että sisällä on vain vielä halvempaa tavaraa.
Kun sekä PS3 että X0 ovat Wiitä kalliimpia ja silti niitä myydään tappiolla tarkoittaa sitä että eivät ne ainakaan ylihinnoiteltuja ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h572960Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062741- 332549
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382451Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501938Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151569- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1771213
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070