Ostin talon. Nostin Subprime-lainan, joka on sidottu saksan markkaan. Kohta rommaa.
Juu ei muakaan kiinnosta. Tehkää ihmiset ratkaisuja, joiden kanssa voitte elää PRKL!
Luuleeks joku urpo, et asuntojen hinnat rommaa. Jengi on ottanut lainaa sen verran, et pystyy lyhentään lainoja ja maksan korkoja. Kuka uuno menis myymään kotinsa, jos joku tarjoaa siitä 50 % ostohinnasta, hei haloo?
Se on kysyntä/tarjonta, joiden tulee kohdata joten mitään romahdusta ei voi ikinä tulla euroaikana, kun hinnoista sovitaan oikeiden myyjien/ostajien kanssa.
USA/SAKSA
5
526
Vastaukset
- on vaihtoehtoja
minä sidoin kulutusluoton oravannahkoihin.
- partamies
Kohta oravannahkojen kesäturkkien arvo rommaa! Ei niillä tee mitään talviaikaan, hallin hammas ylttää.
- vaan PANKKI
PANKKI ei paljon UUNOlta kysele.
- Virkamies
Miksi ihmeessä Pankki möisi Uunon asunnon? Ai sen takii, ku Uunolla ei oo rahaa lyhentää lainaa/maksaa korkoja? Uunolla ei oo rahaa, ku sillä ei oo työtä kohta, ku puolet työväestä jää eläkkeelle, nii samalla Uunoltaki menee työpaikka. On se surullista. Herätkää jo pahvit oikeesti!
- edelliseen
Virkamies kirjoitti:
Miksi ihmeessä Pankki möisi Uunon asunnon? Ai sen takii, ku Uunolla ei oo rahaa lyhentää lainaa/maksaa korkoja? Uunolla ei oo rahaa, ku sillä ei oo työtä kohta, ku puolet työväestä jää eläkkeelle, nii samalla Uunoltaki menee työpaikka. On se surullista. Herätkää jo pahvit oikeesti!
HERÄTKÄÄ NYT JUMALAUTA PAHVIT OIKEASTI!!! PÖRSSI TULLUT NOIN 10% ALASPÄIN, USA SAKKAA, KOROT NOUSEVAT. ÄLKÄÄ TEHKÖ ELÄMÄSTÄNNE HELVETTIÄ JA OTTAKO IKIVELKAA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3406345Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483786- 81953
- 52870
- 56816
- 41810
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 68790
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,134774Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14691