Elikkäs, löytyykö suomi24sen käyttäjistä charppaajia? :) Kertokaa vähän, keitä olette, missä pelaatte, olisi mukava tutustua uusiin ihmisiin.
Itse olen pelannut ehkä viitisen vuotta, KISS:in Punaisen Lepakon Linnassa, joka nykyään siis toimii suomi24sella. Taukoa oli välillä pelaamisessa, sillä pelaajat jotenkin...katosivat.
Mutta, jokin aika sitten perustettiin uusi Punaisen lepakon Linna. Osoite on;
www.punaisenlepakonlinna.net
Täältä löytyvät niin kuvagalleria, foorumi kuin myös pelialue, niin Sali, kuin Tornikin.
Charppaajia?
6
640
Vastaukset
- Yukis
Niin...
- morthax
chat-rpg, eli suomeksi, chattipohjainen roolipeli. :) Siis tekstipohjaista, jokainen kirjoittaa hahmonsa tekemiset ja olemiset vuorollaan. Ei mitään noppien heittelyä, onnistuuko teko vai ei, vaan jokaisen itse päätettävissä esim, osuuko taisteleva hahmo kohteeseensa vai ei, ja paljonko itse saa osumaa.
- Yukis
morthax kirjoitti:
chat-rpg, eli suomeksi, chattipohjainen roolipeli. :) Siis tekstipohjaista, jokainen kirjoittaa hahmonsa tekemiset ja olemiset vuorollaan. Ei mitään noppien heittelyä, onnistuuko teko vai ei, vaan jokaisen itse päätettävissä esim, osuuko taisteleva hahmo kohteeseensa vai ei, ja paljonko itse saa osumaa.
Joos, kyllä pelaan paljonkin nettiroolipelejä. Itsellänikin on
www.freewebs.com/umpikuja_
Olen vuosien saatossa harrastanut moista useasti, Mutta nyt moinen on jopa nimetty. :D Tai kuulen moisen nimen ekan kerran.
- morthax
nyt tiedät mitä olet tehnyt :D
- beamina
Minä tartten kanssa täydennystä charppaajalistoilleni.
Itse olen pelannut 7 vuotta, enimmäkseen mesetellen, koska se on kätevin. Pidän eniten fantasiamaailmoista, joissa saa itse soveltaa, tosin kutsun sitä "jäitä hatussa pelaamiseks", sillä mikään ei ole raivostuttavampaa kuin ylilyöty fantasia hahmo voimiensa kanssa... Genreistä pidän eniten ihmissuhteista ja draamasta, mutta kaikenlaista on tullu kokeiltua.
Mihinkään furryyn en ryhdy, ja nostan karvat pystyyn myös jos joku sanoo tahtovansa pelata pelkästään homopareilla (näitä riittää.)
Minuun voi aina kuitenkin ottaa yhteyttä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349