TYÖTTÖMYYS

Työttömyys pitäisi ohjata omaan palstansa, koska nyt köyhyys polkeutuu työhön käskijöiden juttuihin.
Työttömyyttä on ja varsinkin ilman työtä. Syitä ja syviä monia.

Köyhyys on oma alansa ja johtuu useasta muustakin syystä kuin työttömyys.
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aivan totta. Köyhä voi olla, vaikka töissä kävisikin. Jos esim. perinneruualle on oma palsta, luulisi olevan työttömyydellekin!

Äänestä

Työttömyydellä on jo oma palsta. Se on vain hieman kummallisessa paikassa:

Suomi24 > Keskustelu > Työpaikat > Potkut ja työttömyys

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhyys palstan lukija kirjoitti:

Työttömyys pitäisi ohjata omaan palstansa, koska nyt köyhyys polkeutuu työhön käskijöiden juttuihin.
Työttömyyttä on ja varsinkin ilman työtä. Syitä ja syviä monia.

Köyhyys on oma alansa ja johtuu useasta muustakin syystä kuin työttömyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu