tulla melkein 48v aika mahdotonta jos aattelee maalaisjärjellä. Aika pieni prosentti ainakin.
Ennen sanottiin ett pitää olla säännölliset *ne että voi tulla.
Raskaaksi
6
1453
Vastaukset
- jennilie
Meidän kaupungissa oli muutamia vuosia sitten
yksi nainen joka oli 49 vuotias ja sai lapsen.
en sitten tiedä oliko hänellä säännölliset kuu-
kautiset. mutta lapsen hän sai. Niin että sekin voi olla mahdollista.- kuin on
kuukautiset, voi tulla raskaaksi. Suomessa on joka vuosi muutama 50v. synnyttäjä.
- menee näin
Olen 50 v. ja toivon kovasti tulevani raskaaksi. Minusta tällä asenteella on tosi hyvä! Ei tarvita ehkäisyä ja jos totta puhun, niin en usko, että jaksaisin ukostakaan aina innostua ihan samalla tavalla, jos mulla ei olisi takana tätä vauvahaavetta. Ukko nauraa mun haaveelle ja välillä taas sanoo, että älä pelottele. Mulla on jo aikuisia lapsiakin, joten en ole lapseton. Jos olisin niin tilanne olis toinen. Täytyy uskaltaa elää!
- sukututkimuksen tuloksia
minun suvussa (äidin puolelta) naiset ovat saaneet terveitä vauvoja vielä viisissäkymmenissä - ja eläneet ihan vetreinä tosi vanhoiksi.
- eik
Olen 45 ja seksielämämme on hiljaista, vain kerran pari kolme kuussa. Olen yrittänyt hoidella ne harvatkin kerrat varmoina aikoina, että "tärppäämistä" ei enää tapahtuisi, en käytä enää mitään varsinaista ehkäisyä. Tietysti me kaikki olemme tähän ikään mennessä tottuneet saamaan sisällemme, kuka enemmän tai vähemmän, joko ehkäisyllä tai ilman.
Onko minulla enää mitään vaaraa, vaikka en enää laskisi varmoja päiviä ? Kertokaahan mielipiteitänne.- voit tulla
raskaaksi. Jos pystyt laskemaan varmat ajat, sulla on kuukautiset säännöllisesti.
Itse käytän Nuvaringiä (kysy gyneltä)..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895645
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232654Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1161460- 1851328