muuttamassa teille asumaan,kannattaako,onko rauhallista jne?
hei
3
684
Vastaukset
- alivuokranantaja..
mitä nyt lapsi välillä itkee öisin ja koira haukkuu...akka saattaa kitistä monsuuneitten aikaan ja anopin retale käy välillä haukkumassa mua. Naapuri on perin mukava mies, sitä kun grillijuhlissa välillä paukkaa nenään niin ei ...tuile enää niin paljoa. milloin muutn muutat että voin koiralle sanoa että saa nukkua sisällä. Vaihdan koppiin uuden viltin niin ei oo niin paljoo koiran karvoja. Tervetuloa.
- pääsen
pois kakolasta niin tarvetta olisi asuntoon,olen kyllä kaikinpuolin rauhallinen yksilö(ensikertalainen plus hyvä käytös).Aikaisemmassa asunnossani noita äsken mainitsemiasi pikku häiriö tekijoitä kyllä ei ollut mutta eiköhän sopu sijaa anna?
- alivuokranantaja--
pääsen kirjoitti:
pois kakolasta niin tarvetta olisi asuntoon,olen kyllä kaikinpuolin rauhallinen yksilö(ensikertalainen plus hyvä käytös).Aikaisemmassa asunnossani noita äsken mainitsemiasi pikku häiriö tekijoitä kyllä ei ollut mutta eiköhän sopu sijaa anna?
Antaa antaa..ja naapurin muijakin antaa. Sitä ei kyllä oo vuosiin kukaan enää astunut, mutta on se kai ihan kunnossa. 30 000 metrin huolto kannatais kyllä tehdä ja alapääntiivisteet vaihtaa, ne taitaa vähän fuskata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493747
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603709Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062841Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522579Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261