Olen aina pitänyt Nokiaa tietoteknisesti valveutuneena yrityksenä ja olen suosinut sitä osaltaan myös "kotimaisuuden" takia.
Jossain kuitenkin menee raja. Minulle se tuli vastaan tässä:
http://www.tietoviikko.fi/doc.te?f_id=1201626&s=r
Ikinä en enää osta nokialaista puhelinta. :)
Älä osta
nokialaista
3
557
Vastaukset
- SHIT HAPPENS
mutta ei vaikuta meitsin ostopäätöksiin ;D
- Nokialaisen
Tuo ei vaikuta ainakaan omaan ostopäätöksiini millään lailla, toki voit itse olla ostamatta mutta eiköhän jokainen tee omat päätöksensä. Turha kehoittaa muita olla ostamatta.
Nimin. onnellinen E90 omistaja - E70
Jokainen tehkööt ostopäätöksensä itse, jotenkin tuo Nokian ratkaisu viittaa samoihin linjauksiin Applen
kanssa, jotenkin nettimusiikista raha yritetään puristaa irti, voi olla että jatkossa linux-puhelimille on oivaa tilaa markkinoilla ainakin nuorison keskuudessa, jos ei laajemminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855