SYYSKUUN ALUSTA ALKAEN?
YLE 1
YLE 2
MTV3
NELONEN
..MUTTA näkyykö esim SUBTV
kiitos!
YLE 1
YLE 2
MTV3
NELONEN
..MUTTA näkyykö esim SUBTV
kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja taas tällaisia puutteellisia kysymyksiä. Miksi et kerro mistä kaapeliyhtiöstä on kyse. Kuitenkin yleisesti lisäksi tulee FST5 ja SubTV. Welholla tulee lisäksi Urheilukanava. Samoin vuoden loppuun näkyy MTV ja Eurosport.
Tarkemmat tiedot löydät yllätys yllätys oman kaapeliyhtiösi www-sivuilta.
Miten aikovat tekstityksen määritellä FST5 kanavalla
Onko oletuksena Suomi vai ruotsi.
Samoin ääni.
Sama koskee kaikkia YLE:n kanavia.
Löytyykö tästä tietoa kaapeliyhtiöiden sivuilta?
Muilla kanavilla toki on suomi, eihän tässä ole edes mitään mietittävää. FST5:stä en tiedä, luonnollista olisi siellä käyttää ruotsia. Lisäteksitityksiähän saa teksti-TV:stä.
suomenkielinen tekstitys.
Olen asetuksissa laittanut kaikki mahdolliset kielet yms. kohtaan "suomi".
Jos ei halua mitään muita kieliä, niin kannattaa laittaa kaikki mahdolliset boksista kohtaan suomi sen enempää ajattelematta.
Sinulla on Boksi, kuten itselläkin --> ei ongelmaa.
Nyt oli kyse "keskusboksista".
Kaapelitalouksissa keskitetyn muuntamisen digistä
analogiseksi tekee kaapelioperaattori.
Joten kaapelioperaattori päättää nuo asiat.
Eivät tietääkseni ole kertoneet miten.
sanonut, että kyse on keskusboksista, sillä en näe sitä tässä keskustelussa, enkä voi tietää mitä joku on joskus kirjoittanut?
Täällä, ketjun alussa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000395&posting=22000000028226821
kysyjä tarkentaa vielä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000395&posting=22000000028233720
asun siis Oulussa! :D
Oulussa näkyy kaapelissa ilmaiseksi ja maksullisena:
http://www.oulunpuhelin.fi/file.php?89
mitä kanavia näkyy ILMAN digiboxia syyskuun alusta!