majoitus kaupungissa??

äippä

voisko joku neuvoa hyviä ja hyvän hintaisia hotelleja munchenissa, mielellään sijainti lähellä keskustaa. lapset lähtee mukaan että ei ihan mikää murja mut ei sheratonkaan tarvii olla. ja viel neuvoja miltä alueelta kannattaa itse niitä katsella

3

1420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • whiskeybeach

      Pari viikkoa sitten tuli oltua muutama yö Courtyard Marriotissa.

      http://www.marriott.com/hotels/travel/muccy-courtyard-munich-city-center/

      Lyhyt matka rautatiesemalta (300-400m). Hyvä tasoinen hotelli, mm. ilmastoidut huoneet. Viikonloppuhinnat 100e paikkeilla /yö. Hintaansa nähden laadukas. Ammiainen kuuluu yleensä huoneen hintaan (19e hintainen muutoin). Rautatieaseman lähistöllä hotelleja riittää monenkin eri tasoisia, tuolta alueelta kannattaa hotelli ottaa mikäli perus nähtävyydet on suunnitelmissa.

    • naapurissa

      Mun naapurissa 15 kävelyminuuttia ydinkeskustasta on tämä siisti hotelli. Jos on pienet lapset mukana niin niillä on tämmöinen kid's special perhepaketti. Hotellin perhehuoneessa on tilaa viidelle hengelle. Naapurissa on myös lähikauppa mistä saa kätevästi evästä. Siisti ja rauhallinen alue.

      http://www.adria-muenchen.de/en/weekend_break_offers_munich.php?newsid=54

    • Zarabande

      Hotelli löytyy varmaan googlaamalla.
      Olimme siellä muutama vuosi sitten ja saimme kohtuuhintaisen, kookkaan 4 hengen huoneen (itse varattiin internetin kautta). Hotelli on siisti ja aamiainen hyvä. Ei loistokas, mutta kaikin puolin riittävä. Sijainti on hyvä; kävelymatka mm. Viktualienmarktille (tori ja keskusta) sekä Deutches Museumiin. Hotelliin oli helppo yhteys lentokenttäjunalla, asema Isartor, joka on pätkä muinaista muuria ja siinä oleva portti. Hotellin ympäristössä oli ruokaravintoloita (italialainen, kreikkalainen yms.) sekä antiikkikauppoja, ei siis mitään seksiklubeja, joita kaupungissa myös riittää toisilla seuduilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7515
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4143
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3655
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3160
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2836
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2426
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2358
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2309
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2288
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2256
    Aihe