Tällainen

On mukava, että on lämmintä, mutta liika on liikaa :/ Vetää niin veteläksikin...:)että...
12764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kokea etelän lämpöä. Miksi kitistä, pian koittavat syksyn kylmät tuulet.
Anna Luojan lämmön lämmittää!

Äänestä
  • mukava kuumuus kuitenkin ahdistava ja monelle terveydellisestikin vaikeaa...

    Äänestä

minulle kelpaa sää kuin sää piikkiräntävarauksella. Sateel-
la voi kuljeskella rauhassa. Pitkä sadekausi takaa puoli-
tyhjät kuppilat ja ruuhkat ostoksilla.

Myös luonnon eteerinen maailma nostaa mieltä sateen
jälkeen.

Kyllä aurinkokin kelpaa, kestän hellettä, mutta liika on
liikaa.

Äänestä
  • Ihana hengittää sen kuumuuden jälkeen...Kyllä. Lämpö on tärkeää kylmän talven edellä :)Pikku sateella on mahtava muuten olla lenkillä...et taida uskoa :/..Kiva "nähdä" ...:)))sinua.

    Äänestä

  • jpntar kirjoitti:

    Ihana hengittää sen kuumuuden jälkeen...Kyllä. Lämpö on tärkeää kylmän talven edellä :)Pikku sateella on mahtava muuten olla lenkillä...et taida uskoa :/..Kiva "nähdä" ...:)))sinua.

    sillä teen sitä itsekin usein.

    Äänestä

  • jpntar kirjoitti:

    Ihana hengittää sen kuumuuden jälkeen...Kyllä. Lämpö on tärkeää kylmän talven edellä :)Pikku sateella on mahtava muuten olla lenkillä...et taida uskoa :/..Kiva "nähdä" ...:)))sinua.

    uskon, sillä teen usein itsekin niin.

    Äänestä

  • ...ngg kirjoitti:

    uskon, sillä teen usein itsekin niin.

    iskivät jälleen...:(

    Äänestä

on aika helpolla saanut vaihdettua kehoon uudet
nesteet. Kilometrihuolto nääs. ;)

Äänestä
  • Huollot jää joskus väliin...:/..

    Äänestä

tavalliselle tallaajalle tällainen...ovat tottuneet jossain mutta ei suomalainen.

Äänestä
  • Ovat Suomessa rikkaus...Ihana sitten keväthangilla hiihtää..:))))), ja hm ruska on tietenkin oma lukunsa...

    Äänestä

  • jpntar kirjoitti:

    Ovat Suomessa rikkaus...Ihana sitten keväthangilla hiihtää..:))))), ja hm ruska on tietenkin oma lukunsa...

    paistaa pidempään niin - ANTAA PAISTAA ;-)))
    Mennään ja nautiskellaan (kukin tietty tavallaan);
    sillä talvella piikkiräntäsateessa on hyvä palauttaa mieleen tuo paiste - kun odottaa kolmatta bussia pysäkillä tai junaa asemalla.

    Meidän vuodenajat ovat lahja ja liikkuminenhan vaatii vain asennetta ja varusteita kelin mukaan kyllä nimittäin SA-Int opetti... edelleen jaksaa naurattaa ;-))))

    Uikkarit kassiin ja kompassista suunta lähimmän veden (ilman tsinilewää) äärelle hus hus...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jpntar kirjoitti:

On mukava, että on lämmintä, mutta liika on liikaa :/ Vetää niin veteläksikin...:)että...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu