Hei!
Onko kellään kokemusta Bulgarian Sunnybeachiltä tai Kultahietikoilta syyskuussa..Onko tuolloin vielä helleilmoja..?
Kannattaako vielä syyskuun puolivälissä haaveilla rusketuksesta ja rantailusta..?
Onko helleilmoja syyskuussa?
4
1272
Vastaukset
- haaveilla...
voit pettyä. Suosittelen Kreikkaa tai Espanjaa.
- minä ja kaveri
kun ollaan oltu syyskuussa Sunnylla niin on ollu kyllä ihan hyvät ilmat. Lämpöä on riittäny sellaset yli 25 ja aurinko on paistanu. Yhtenä päivänä satoi koko matkan aikana 2tuntii ja siinä se sitten oliki. Ei kai sitä kukaan edeltä käsin tiedä millanen ilma siellä syyskuussa on. voi olla paremmatki ku jossain espanjassa.
- Juha R
minä ja kaveri kirjoitti:
kun ollaan oltu syyskuussa Sunnylla niin on ollu kyllä ihan hyvät ilmat. Lämpöä on riittäny sellaset yli 25 ja aurinko on paistanu. Yhtenä päivänä satoi koko matkan aikana 2tuntii ja siinä se sitten oliki. Ei kai sitä kukaan edeltä käsin tiedä millanen ilma siellä syyskuussa on. voi olla paremmatki ku jossain espanjassa.
Me oltiin viime vuonna syyskuun eka viikko Kultahietikolla ja lämmintä kyllä riitti niinkin paljon että meistä jokainen kärähti jostain kohtaa.Ei kannata murehtia että onko siellä lämmintä silloin,voin taata että kyllä on helteitä.Hyvää matkaa teille.
- mimmi05
Moi!
Olimme pari viikkoa Kultahietikolla viime syyskuussa ja lämmintä riitti 25-30 astetta, joten kyllä rusketusta saat.
Hauskaa matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126