Druid

kysymyksiä

niin, eli kannattaako tehdä druidia? Tarkoituksena olisi tehdä Feral Druid. Pystyykö sillä tankkaamaan and gamessa esim. raideja vai onko oltava aina warriori ja otetaanko druideja DPS classeiksi (cat form) raideihin... vai onko roguet etusijalla? Ja onko druidi hyvä 2v2 tai 3v3 areenoilla?

4

514

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      ei tarvii tuollasia täältä kysellä!

      • asdasgdfh

        Ärsyttävää, kun näitä kakaroita pyörii täälläkin näin perkeleen paljon... Miksei hän saisi kysellä täältä jostain asiasta mistä hän ei tiedä!?! Mene kotiisi kasvamaan..


    • ...

      No jos totta puhutaan niin tällä hetkellä feral druidi on aika heikko areenoilla... 5v5 areenalle se nyt on lähes täysin turha monestakin syystä, sillä esim cyclonen käyttöön manasi eivät feral druidina oikein riitä, helaamisesta puhumattakaan. Lisäksi rogue on parempi cc-luokka, mutta ei sekään kyllä ainakaan 5v5 kukoista...

      Oma mielipiteeni on, älä tee feral druidia ainakaan isoille areenoilla, mutta kyllä sillä nyt 2v2 pärjää hyvällä combolla, mutta heikkouksiakin löytyy ikävän paljon.

      Itse pelaan kyllä druidlla 2v2 areenaa omasta mielestäni ihan menestyksekkäästi (~1900-2000 rating), mutta olen (ja olen aina ollut) toisaalta resto-druidi ja parinani on hyvin geared warrior. 3v3:sta pelaan warrun ja frost-magen kanssa.

      Lyhyesti sanottuna en druidia ellei sitten resto speccattuna, millä pääsee ainakin erittäin helposti raideihin. Ikinä en ole feralina raidissa ollut, joten siitä en tiedä juuri mitään.

    • Rot

      Druiditankkien paikat menevät killoissa yleensä melko nopeasti ja vaativat aikamoista varustusta.

      Kissoja ei kanssa mielellään oteta DPS:ää tekemään sillä agronhallintansa takia roguet hoitavat hommat yleensä reilusti paremmin.

      Kissojen etuna kyllä on buffaus, joten kyllä killoilta saattaa yksi-kaksi paikkaa kissadröödille löytyä(ainakin 25 raideissa kissa on kätevä meleedps gruupissa) nämä paikat kyllä menevät nopeasti sillä lähes kaikki druidit haluavat mielummin olla dps:ää kuin parantajia.

      Areenalla feraalit pärjäävät ihan kohtalaisen hyvin johtuen kyvystään pärjätä clotheja vastaan kissana ja meleetä vastaan karhuna... itse olen roguellani tiimissä feral druidin kanssa ja kombo toimii yllättävän hyvin.

      Elikkä elikkä... druidia tehdessä kannattaa varautua siihen että kiltaa päästessään homman nimi on parantaminen... ainakin aluksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4197
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3429
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1788
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1647
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      297
      1422
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      924
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      855
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      824
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      791
    Aihe