Singaporen hotellit?

Susku27

Olen menossa Singaporeen syyskuussa. Onko siellä silloin jo alkanut sadekausi?Käsittääkseni ei ole...

Hotellia en ole vielä varannut,mutta haku on käynnissä parhaillaan. Suositukset olisi aina tervetulleita,hotelleissa hinta max. 70euroa/yö..Olisiko kenelläkään antaa infoa uudelle Singaporen kävijälle :))

15

6186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • roadilla

      On Seventh Story ,30-60e huoneesta riipuen.Mukavalla paikalla puistoalueen keskellä

    • hotelleista

      Singaporen hotellit eivät ole ihan halpoja,hyvistä joutuu myös maksamaan ellei ole jotain hyvää diiliä.Me asuttiin Shangri La - ja Traders hotelleissa,molemmat hyvätasoisia ja viihtyisiä hotelleja uima-allasalueineen.

    • singapore on jees!

      singaporessa sataa joulu-tammikuussa vähän enemmän kuin normaalisti. muinakin aikoina päivässä voi sataa saman verran kuin suomessa yhtenä kesäkuukautena, mutta ei hätää syyskuussa ei sada sen enempää kuin yleensäkään ja lämpötilakin on aina miellyttävän lämmin. singaporessa ei ole sadekautta, siis varsinaisesti sadekausi nimellä (vrt. thaimaa, jossa on sadekausi nyt).
      tsekkaa hotellia hoteltravel.com sivujen kautta. me valittiin sieltä hotellit, koska laajan tutkimisen jälkeen siellä halvimmat hinnat, johon kuului myös aamupala. kaikilla hotellimyyntisivuilla ei tullut aamupala samaan hintaan, joten ole tarkkana, ettet ota pelkästään halvimman mukaan. 80-90 euroa/yö pitäis riittää neljän tähden hotelliin, jota myös suosittelen.

    • sinnelähtevä

      Olen menossa ensi talvena Singaporeen hotelli Allsoniin.Onkohan kellään kokemuksia siitä?Olisi kiva kuulla?

      • asuminen

        Löytyykö Singaporesta kohtuusiistejä budjetti-hotelleita tai huoneita? Max 20e/yö..


      • Puistonukkuja
        asuminen kirjoitti:

        Löytyykö Singaporesta kohtuusiistejä budjetti-hotelleita tai huoneita? Max 20e/yö..

        Alkaa halvat paikat kaikota vauhdilla. Bugis-Rochor alueelta löytyy vielä pieni kourallinen paikkoja joissa huoneen saa 30-35 sgd.

        Keskustan ulkopuolelta paremmin esim Geylangilta, jos pordellissa nukkuminen ei haittaa.


    • kaikkialla
      • matkamies

        Onko kukaan käynyt kyseisessä hotellissa Singaporen vierailun aikana. Olis kiva kuulla mielipiteitä hyvistä sekä huonoista puolista, ja onko se 70 e/vrk huoneesta jonka maksoin liian paljon.Entäpä sijainti, onko pitkä matka keskustaan ja pitäisikö käyttää taksia vai metroa tai kävellä.Ois kiva saada vastauksia.


      • -Haa-
        matkamies kirjoitti:

        Onko kukaan käynyt kyseisessä hotellissa Singaporen vierailun aikana. Olis kiva kuulla mielipiteitä hyvistä sekä huonoista puolista, ja onko se 70 e/vrk huoneesta jonka maksoin liian paljon.Entäpä sijainti, onko pitkä matka keskustaan ja pitäisikö käyttää taksia vai metroa tai kävellä.Ois kiva saada vastauksia.

        Minkälainen hotelli Golden Landmark oli?


    • valtov

      Aika vanhoja vinkkejä , onko kellään ehdottaa hyvää ja kohtuu hintaista helmikuuksi 2012 ? (100€-150€ yö)

      Kuvia matkoilta , mm. Pohjois-Intia, Buenos Aires, Karibian risteily:
      http://www.elisanet.fi/vavauh/

    • khjlkdjksjd

      Kannattaisiko avata uusi keskustelu? Tai jatkaa alempana olevaa uudempaa keskustelua. Tämä vanhojen ylösnosto on niin ärsyttävää.

      Kuitenkin 100 ja varsinkin 150 euron hintaluokassa jo löytyy jonkinverran tarjontaa.

    • Kävitkö?

    • bagus1

      Tuli oltua Robertson quay hotellissa, tosi hyvä hintalaatu suhde. hotelli sijaitsee erittäin hyvillä mestoilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8406
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      501
      7666
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      222
      5719
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      97
      4789
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4674
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      171
      4526
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      110
      4497
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4226
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe