Iltalukiosta/aikuislukiosta

pystyykö iltalukion opiskeluita soveltamaan jos käy vuorotöissä. siis aamu, ilta ja yö. tai että voiko laatia opetussuunnitelman töiden mukaan jottei jäisi vaikkapa iltavuoroissa kovinkaan jälkeen?
2319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä ainakin on laadittu jokaiselle oma opiskelusuunnitelma,joka on ollut hyvin joustava.Joutuu tietysti silloin paneutumaan enemmän omatoimisesti asioihin jos ei pääse tunneille.Ainakin reaaliaineet onnistuvat kuitenkin aikuisilta hyvin itsekseenkin.Kokeiden suoritusajoissakin on joustettu.Mene vaan kouluun,se on kaikinpuolin antoisaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaa-ajaton kirjoitti:

pystyykö iltalukion opiskeluita soveltamaan jos käy vuorotöissä. siis aamu, ilta ja yö. tai että voiko laatia opetussuunnitelman töiden mukaan jottei jäisi vaikkapa iltavuoroissa kovinkaan jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu