Pisti silmään kun tämä palloseuran vaksi otti puukkoa iskua jne niin tästä media kirjoitti pari riviä ja sekin toisen jutun yhteydessä.
jos tämä palloseuran vaksi ois puolustanu itseään kaasulla tai telarilla tai olisi hieman ehkä paininut siitä revittäis taas pari kuukautta etusivun lööppejä kuin väkivaltasia me ollaan.
on tää kiva ala...
Media vihaa
5
945
Vastaukset
- reino
Älä kitise vaan vaihda alaa.Ihmisen täytyy oikeasti olla melkoinen ääliö,että tekee tollasta paskaduunia puoli-ilmaiseksi.
Heikkolahjaisuus tuollaiseen ajaa.- kkkkkkkkkkooooo
kaltaisiasi kusipäitä oikein sikiää?
Tai an kun arvaan äiskäs on huarra ja faijas nisti eli susta tuli vajailla valoilla liikkuva - reino
kkkkkkkkkkooooo kirjoitti:
kaltaisiasi kusipäitä oikein sikiää?
Tai an kun arvaan äiskäs on huarra ja faijas nisti eli susta tuli vajailla valoilla liikkuvaJa tässä tekstissä se heikkolahjaisuus,ja typeryys todeksi vahvistettiin.
- Reinolle
reino kirjoitti:
Ja tässä tekstissä se heikkolahjaisuus,ja typeryys todeksi vahvistettiin.
Nää finninaamaset amiksesta päässeet huligaanit ovat pesiytyneet tänne kertoakseen hurjasta vartiaduunista. Kannatan näille hemmoille jatko-opiskelua sillä vartiointiala ei ole mikään ammatti vaan tilapäinen rahan ansaitsemismahdollisuus.
- jotkut näistä
Reinolle kirjoitti:
Nää finninaamaset amiksesta päässeet huligaanit ovat pesiytyneet tänne kertoakseen hurjasta vartiaduunista. Kannatan näille hemmoille jatko-opiskelua sillä vartiointiala ei ole mikään ammatti vaan tilapäinen rahan ansaitsemismahdollisuus.
finninaamaisista amishuligaaneista ovat vallan mahottomia VATipäitä. Kyllä kouluttautuminen aina kannattaa. Tuut tuut, täältä tulee amisjuna, pois tieltä oksat ja männynkävyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912723
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454750Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201945Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3651634Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471