Olen kohtapuoliin muuttamassa kimppakämppään kaverin kans ja sain jo tästäkin ongelman..siis, olen aika ihastunu/rakastunu tähän naiseen ja luullakseni se sen tietää. Mutta hän ei halua minusta muuta kuin vaan asuintoverin ja tämä tunne repii minua kahtaalle.
Miten ihmeessä kestän asua hänen kanssaan jos hän vaikka löytää itselleen rakkaan ja alkaa seurustelemaan. Tällä rahatilanteella kun ei omaa asuntoa nyt vuokrata..
Ongelma se on tämäkin..
3
1136
Vastaukset
- mielestä
hyvin hölmöä olisi muuttaa kimppakämppään sun tapauksessa. Mä mielummin kärsin taloudellisesti, kun kestän tollasta raastavaa tilannetta. Kunnioita itsees. Ihan totta. :)
- tuumin,
että olen varmaan jossain vaiheessa historiaa ollut ihastunut kaikkiin läheisimpiin kavereihini. Ap:lle neuvoisinkin lähinnä, että muuta vaan, mutta panosta siihen että olet hänelle hyvä kämppis ja kaveri. Se pitää sit kumminkin kestää, jos hän alkaa seurustelemaan jonkun kanssa.
- tyhmäkö?
tuumin, kirjoitti:
että olen varmaan jossain vaiheessa historiaa ollut ihastunut kaikkiin läheisimpiin kavereihini. Ap:lle neuvoisinkin lähinnä, että muuta vaan, mutta panosta siihen että olet hänelle hyvä kämppis ja kaveri. Se pitää sit kumminkin kestää, jos hän alkaa seurustelemaan jonkun kanssa.
pakkohan mun tosiaan on muuttaa ku ei tässä oo ku muutama päivä enään aikaa. Mut eiköhän tämä tästä, yritän olla niinkuin olisin ihan ok, ja tiedä vaikka itelle kävelis se elämäni rinsessa vastaan :D Toiveikkaana siis..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858