aurinkomatkoilta sunrise.. oisko kokemuksia? olisin iloinen vastauksista!!!!!!! ja oisko mitään hyviä retkivinkkejä lapsiperheelle?
varnankultahietikko
3
914
Vastaukset
- sunrisesta
Palasimme 2.8. Bulgariasta ja olimme juuri Aurinkomatkojen ko. hotellissa. Ihan hyvä perushotelli, ei mikään luksus. Ruoka oli ok ja sitä oli PALJON! Toisaalta se ruoka oli sellaista rasvaista saksalaisten makuun olevaa mättöä, mutta lapsiperheelle sopii hyvin, kun aina löytyy jotain syötävää pöydästä. Altaat, varsinkin lastenallas, oli tosi kiva, kun itse pystyi ottamaan aurinkoa ja jopa 3-v. lapsi pystyi itsekseen olemaan altaassa, koska se ei ollut mistään kohtaa yli metriä syvä.
Kiva loma kaiken kaikkiaan! - mie vain
Me oltiin kanssaa tuossa hotellissa viikko. Ihan hyvä minusta olla lapsen kanssa. Hotellilta löytyy ohjelmaa päivällä ja illalla. Lapsillekin oli ohjattua toimimintaa, mutta itse käytiin vain vikana päivänä, kun oli kasvomaalausta. Ohjaajat osasivat kielistä ainakin bulgariaa (tietty), venäjää ja englantia, sekä ilmeisesti jonkin verran saksaa. Aurinkomatkojen Varnan reissu oli minusta ihan hyvä. Ei ollut mikään hiki hatussa paikasta toiseen juoksemista. Oli aikaa käydä markkina alueella ja kävelykadulla ostoksilla.
Samassa hotellissa ollut perhe kävi Varnassa akvaariossa, lähellä delfinaariota. Oli kuulemma hyvä paikka. Oli kaloja ja kilppareita, eikä maksanut käsitääkseni montaa euroa per henkilö - Tiedoista.
lähteepi matkaan levollisin mielin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275705
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952469- 1312400
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42042- 56956
- 10922
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍8912- 51872
- 76795
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101755