Puukenkämoraali

Terassiguru

Kuulin terassilla eräältä jakeluautonkuljettajalta, että he joutuvat lakia rikkoen ajamaan taajamassakin rajoitinta vasten ilman minkäänlaisia taukoja ehtiäkseen jakamaan lenkkinsä loppuun, koska puukenkärahtarit viettävät lain vaatimia pitkiä lepotaukojaan kaikessa rauhassa kahveja lipittäen ja köröttelevät aikatauluista piittaamatta 80 km/h muka taloudellisuuden nimissä ja siksi jakeluautonkuljettaja saa kuormansa kyytiin tuntikausia myöhässä, koska runkolinja on niin pahasti myöhässä. Mikseivät puukenkärahtaritkin voisi edes vähän rikkoa lakia ettei jakeluautonkuljettajien tarvitsisi sitä tehdä niin paljon?

5

2052

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..puuseppä..

      Mistä näitä puupäisiä kirjoittajia oikein sikiää??

    • jakelukuski myös

      Samaa ongelmaa ihmettelen mutta kun on puukengät ja persettä keinutellen kuin nainen tullaan runkolinjalta ollaan maailmannapoja .hei täältätulee rekkamies .

      • nostaa

        persettä? voi poijaat..voivoi!


    • ääliöääää

      kun ei ne tajuu/uskalla.....

      jättää kamat viemättä vie takasin ne sinne terminaaliin sanoo et pääsin lähtee 9.15 lenkille kun olis pitänyt olla 7.15 siellä... helvetin helppoo jos uskaltaa ne myöhässä olevat runko miehet uskaltaa ette te pikku pennut.
      ja eivät ne runko miehet tee sitä kumminkaan tahalteen et kerro se sille sun jakari kaverille

      kiekko mukaan kun palauttelee kamoja terminaaliin kato juitsari kato se ei silloin mahda mitään, tai sitten käy mesoamassa ennen lähtöö hei nyt kuorma jousilla voi olla etten kerkee joka paikkaan.

      juitsarin koulutus on helppoo jos sen osaa, ihan vitun paskalla asenteella aloittaa ja heti kitisee ei näin paljoo
      ja pitää sen tauon ehdottomasti, koska sen jakarin kiekkossakin pitää olla tauko. ja ei jakari kuskin tarvii nälässä vetää käsijarru kiinni menee tauolle.
      esim. kahvi tauko aamu päivällä 15 min puolen päivän aikoihin tai milloin paras 0.5h tauko ja ilta päivällä 15 min kahvi. siinä tauot sopii poliisillekkin melko hyvin.

      ei jakari kuskin tarvitse rikkoa lakia sen takia ettei runkomieskään riko

      ja vaikka ite tiellä vedän rajotinta vasten runkoo niin en taajamassa koskaan aja yli nopeutta just siksi että sieltä tulee joku pentu pallon perässä tielle......

      eli tuomitsen jyrkästi taajama yli nopeudet.

      ja älkää menkö urakalla ajamaan jakaria. siis sitä ei yksinkertaisesti vaan voi.

      • Timi

        Näyttää olleen asenne kohdallaan asiakaspalvelussa.Jos töitä tarviit,älä ainakaan meille kirjoita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      57
      2561
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe