Lämmintä piisaa.Kävin tutkimushoitajan luona,ja labrassa eilen.Huomenna alkaa säteet,rupisena joudun menemään sinne,ei tuo ihottuma hellitä,eikä ripuli,leikattu rinrakin johon on lymfanestettä kertynyt on kipeä.No onneksi tiistaina on lääkäri.Päivisin on niin tukala olla,että olen lapsen kanssa ollut merenrannalla iltaan asti.Eväät mukana.Siellä tuulee senverran,että jaksaa olla.Kevätmielisellä ne on jo säteet reippaasti menossa,tässä ja nyt on saanut remonttia eteenpäin,ja toivottavasti teillä muilla on parempi olo.Hyvät päivän jatkot kaikille:)
Huomenia!
3
977
Vastaukset
- Vilma-t
Huomenta minultakin. Millainen sinun tilanteesi on uimisen suhteen, eli voitko myös pulahtaa uimasille? Se olisi nimittäin todella hyvää nestekierrolle ja ihottumalle (suolavesi parantaa ainakin atooppista ihottumaa).
Täällä sypäpolilla lääkärit kieltävät uimisen yleisillä rannoilla ja uimahalleissa infektiovaaran takia, mutta siinä omassa mökkilammessani saan sentään uida, kunhan menen heti huuhtelemaan itseni puhtaalla vedellä.
Minä aloitin uimisen heti leikkauksen jälkeen, kun haavat olivat ummessa (ei ne ollut edes kokonaan parantuneet) ja olenkin selvinnyt ilman mitään turvotuksia. Käden liikerata on ihan normaali ja uiminen vauhditti haavojen parantumista. Arpiakaan tuskin enää huomaa, ovat ihan ohuita vaaleita viivoja.
Haleja ja parantavia ajatuksia sinulle minulta!- Ira¤
Se on yleinen uimaranta,vaikka merenrantaa onkin.Tytär siellä ui,vielä en kehtaa mennä,kun on hiukset vasta jotain sentin mittaset:)Saisin liikaa katseita,enkä kaipaa:)Mökkirannalla menisin riemumielin uimaan.Hyvät päivän jatkot,lähden merenrannalle taas:)
- muumiaitee
Ira¤ kirjoitti:
Se on yleinen uimaranta,vaikka merenrantaa onkin.Tytär siellä ui,vielä en kehtaa mennä,kun on hiukset vasta jotain sentin mittaset:)Saisin liikaa katseita,enkä kaipaa:)Mökkirannalla menisin riemumielin uimaan.Hyvät päivän jatkot,lähden merenrannalle taas:)
vaelluksen metsään.Oli vähän hidas tempoinen vaelleu,todella kuumaa.Onneksi oli vilvoittava tuuli. Niin,Ira miehen asioista ei vielä tiedetä,kokeita taas otetaan ja röngten.Ja sitten hänellä taitaa olla ajankohtaista hakeutua eläkkeelle.Joutuu pitämään usein sairauslomia,työkunto ei ole läheskään sama,kuin ennen sairastumista.Ja ikääkin sentään kohta56.
Kevätmielinen,samoja asioita me varmaan kaikki käymme läpi mielessämme,välillä toivoa ja sitten epätoivoa.Minä olen alkanut nähdä ahdistavia unia.Tänä aamunakin heräsin ,en muista kaikkea,mitä unessa oli,mutta olin hyvin ahdistunut .Raspikurkku,kirjoittele sinäkin useammin,sanot että viihdyt tässä naisporukassa,hyvä!
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423537Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",52803Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922223Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1391862- 1321846
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee301755- 1381405
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131399"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551196Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641135