Corolla 1.4hb vm. 2000

komments??

Kiinnostaisi otsikonmukainen biili. Antakaa paukkua kehua ja haukkua, mm. seuraavat asiat kiinnostaa:

- sisätilat
- jakopään hihnan vaihtoväli
- 1.4-kone, piäsöökö mihkään?
- kaikkea muuta

5

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vvt-i

      tilat - luokassaan normaalit
      hihna - ei ole hihnaa, on ketju
      1.4 kone - 97hv kevyessä autossa oikein hyvä, kiihtyvyys alle 12s.
      muuta - älä maksa liikoja, hintojen vaihteluväli suomen mittakaavassa suuri

      • Aloittaja

        Nyt onkin 1.6 kiikarissa.
        - vm. 2001
        - ajettu 95000km
        - 5-ovinen hatchback
        - ilmastointikin löytyy
        Hintapyyntö 9950,-. Ei mielestäni kohtuuton.


    • poronen

      - Sisätilat ovat luokkansa pienemmästä päästä. Takaistuintilat ovat ahtaat, mutta istuimen muotoilu sellainen että pitkäkin mahtuu kytiin, mutta pää ottaa kiinni kattoon. Osta ennemmin LB koska siinä on sentään reilu tavaratila, HB:hen ei saa kuin pari pientä kassia sisään.
      - jakopään hihnaa ei tarvitse vaihtaa. Auton huoltoväli on 15 tkm, isommat toimenpiteet tehdään 30 tkm välein. Toyotan merkkihuoltio on tunnetusti hieman kallis, mutta autoon tulee alle 200 tkm harvoin vikoja. Pakoputkikin on ruostumatonta terästä.
      - 1.4 koneessa on puhtia ihan riittävästi. Vastaa monen muun merkin 1.6 konetta. Bensankulutus on jos revittää reippaammin tosin vähän korkea.
      - Ohjaustuntuma maantieajossa on tahmea. Kannattaa laittaa vähän enemmän ilmaa renkaisiin kuin mitä ohjekirja sanoo, niin paranee hieman. Kannattaa muutenkin panostaa laaturenkaisiin. Kesärengaskooksi suosittelen 185/65 tai 185/60.

      • Aloittaja

        Meni termistöt sekaisin. Kiitos kommenteista!


    • LSD:tä

      Sori mutta sä vaikutat ihan tumpelolta auton ostajalta! Netistä selaat autoja ja kysyt kommentteja täältä!

      Perse ylös penkistä ja koeajamaan! Siinä ne tilat yms. selviää ja kun surffailet niin koita vaikka sellaista ihmettä kuin GOOGLE...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6064
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3045
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2843
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2105
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe