Olen käpykyläläinen.Tällä kaupan hyllystä löytyy vain kallista ja vanhentunutta tavaraa.Huoltamon polttoainekin on vieläkin kalliimpaa.
Eniten säästää jos ostaa lähikaupungista.Samalla kun käy siellä töissä.Polttoaine on 3-5 c halvempaa per litra.Ruokakin on 5e säästö per nenä viikossa.Kannattaa ostaa viikon safkat samaan syssyyn.Itse käytän saksalaista kauppaa.Siellä ei muona pääse hyllyissä vanhenamaan.
Vuodessa säästöä kertyy vähintään 300euroa per nenä.Tänä vuonna lopetin kaiken käpykylästä ostamisen.Se kannatti.
Eniten säästää jos ostaa lähikaupungista.Samalla kun käy siellä töissä.Polttoaine on 3-5 c halvempaa per litra.Ruokakin on 5e säästö per nenä viikossa.Kannattaa ostaa viikon safkat samaan syssyyn.Itse käytän saksalaista kauppaa.Siellä ei muona pääse hyllyissä vanhenamaan.
Vuodessa säästöä kertyy vähintään 300euroa per nenä.Tänä vuonna lopetin kaiken käpykylästä ostamisen.Se kannatti.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.