ELOKUVAAN NÄYTTELEMÄÄN

ohjis

Tervetuloa näyttelemään elokuvaan!

Elokuvan juoni on sama kuin se olisi ollut tv-sarjassa, elikkä se kertoo siitä, kuinka teini-ikäisen tytön harteille kasaantuu kaikki murheet, hän joutuu henkisen väkivallan kohteeksi ja häntä hyljeksitään. Hän ei uskalla kertoa tästä perheelleen ja on vaiti asiasta. Tyttö on jakanut salaisuutensa yhden ainoan ystävänsä kanssa. (kuulostaa tylsältä näin kirjoitettuna, mutta juoneen sisältyy muutakin). Tarinassa pilkahtelee välillä iloa, mutta se on pääosin synkkä kertomus tytöstä, ja hänen selviytymisestään, vaikka lähtökohdat tuntuvatkin olevan erityisen huonot.

Tällä elokuvalla haluamme herättää tunteita; vihaa, iloa, tunnetta siitä, että elämästä selviää, vaikka se joskus potkiikin päähän. Kiusattuja pitäisi auttaa, ja kiusaajien pitäisi ymmärtää, että kuinka paljon kiusattu joutuu kärsimään. Jokainen näkee sanomamme erilailla, mutta siinä on kuitenkin se sanoma, jonka me haluamme välittää katsojalle.

Koekuvaukset ovat syksymmällä, ilmoittelen niistä tarkemmin myöhemmin. Voisitko lähettää kuvasi? Elokuva kuvataan talvilomalla Suomessa, Kuopion alueella. Oletko kiinnostunut elokuvassa näyttelemisestä?

Yhteydenotot: [email protected]

1

659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ohjis

      TARVITSEMME ÄÄNITTÄJÄN JA KAMERAMIEHEN! LAITTEET ITSELLÄÄN. OSOITE ON: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      26
      4091
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      132
      3987
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      56
      3559
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      20
      3445
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3427
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      63
      3280
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2856
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2775
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2524
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2264
    Aihe