suzuki pv 50 ketjuongelma

Pv:stä on menny vaseman puolen ketjunkiristäjästä jenkat. Voiko akselin tapin löysentää ja vetää ulos ketjunkiristimen vaihtoa varten ja taas työntää takaisin? Eli meneekö navan systeemit ja laakerin sekaisin? Kiitoksia etukäteen tiedoista, kun peukalo on keskellä kämmentä.
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei voi.. siellä menee kaikki laakeri ja napa systeemit sekaisin.. Kannattaa viedä ammattimiehelle.. ;)

Äänestä
  • Kiitokset tiedosta,olisipa tullut emämunaus tehdä huolto itse.

    Äänestä

  • huoltojoukot kirjoitti:

    Kiitokset tiedosta,olisipa tullut emämunaus tehdä huolto itse.

    Paikallinen moottoripyörävaraosaliike väittää, että akselin voi vetää huoleti pois ja vaihtaa ketjunkiristimen, eli juuko vai ei?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoltojoukot kirjoitti:

Pv:stä on menny vaseman puolen ketjunkiristäjästä jenkat. Voiko akselin tapin löysentää ja vetää ulos ketjunkiristimen vaihtoa varten ja taas työntää takaisin? Eli meneekö navan systeemit ja laakerin sekaisin? Kiitoksia etukäteen tiedoista, kun peukalo on keskellä kämmentä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu