Hyvä patruuna CZ75B:n?

Tuoppi

Mikä patruuna olisi paras mahdollinen CZ75B:lla ammuttavaksi(9mm)? Katselin muutamia merkkejä ja hinnat olivat aika erilaisia. Onko niin, että Lapualainen on paras vai maksaako vain kotimaisuus? Tekeekö halvemmilla sitten juurikaan mitään?
Mitä mieltä olette seuraavista merkeistä?
- 9mm Luger Sellier & Bellot (7,5g FMJ)
- 9mm Luger CCI Blazer Brass (7,5g Speer TMJ)
- 9mm Luger Lapua (8,0 FMJ R381)

1

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapunnipoeka

      Cetorii samanlaene kaekille ampujille. Se riippuu siitäkii mistä roekkuu. Elikkä miten sitä asettas pitelet kaekenkaekkiaa. Cetoreissa laatukii vaehteloo; on väljempiä ja kirreempiä piippuja, joessae hylssyt tulloo soekeena patruunapesästä ja laakasukkii on mitenkä sattuu jne. Sekkii vaekuttaa mite vetäset liikkuvat taakse ensmäsee pammaaksse. No, ammu se vaekka mäkkee. Siis vanaha virs; ala vua ite kokkeelemmaa vaekka halavimmasta piästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe