Ninni, 3v astui Lutakossa paljain varpain nastan päälle, kun oltiin kävelemässä uimarannalle. Nastoja oli isolla alueella, siivosin pois kun olin laittanut laastarin jalkaan ensin kotona.
Vaaralliset hölmöt voisi niistä vuokra-asunnoista tai missä sitten asuvatkin, laittaa vaikka metsään asumaan kun eivät osaa olla ihmisten lailla!
Kuka ihmeen törppö on laitellut nastoja lasten uimarantareitille?
11
2273
Vastaukset
- järven ympäri
Järven ympäri kun pyöräilee lapsia on siinä pitkä matka pienellä kävellä kun tuollaisia on siellä.
- mies vailla älyä
Kun nastanlaittaja löydän sut niin pieksän sut se on muuten saletti.Vituttaa tommoset ääliöt.
- vaan
mies vailla älyä kirjoitti:
Kun nastanlaittaja löydän sut niin pieksän sut se on muuten saletti.Vituttaa tommoset ääliöt.
....
- joku näkee Lutakossa punaista
Todennäköisesti se sama tyyppi joka kirjoittaa täällä joka viikko Lutakosta paskaa.
- varmaan...
nehän niitä pullonsirujakin levittelee yhtä lailla, ehkä ne haluaa vaihtelua elämäänsä levittämällä välillä nastoja?
- Ei edes pyöräilijä
Kyllä ne on nämä pyöräilyä vastustavat aikuiset suvaitsemattomat jäärät, jotka niitä nastoja levittelee. Eivät tajua (tai välitä), että nastoista kärsii muutkin kuin heidän kohteensa. Nämä nastoittajat ovat lapsellisia ja typeriä rikollisia, jotka kuuluisi sulkea yhteiskunnan ulkopuolelle.
- ts. lehti keskisuomalaista
Ei edes pyöräilijä kirjoitti:
Kyllä ne on nämä pyöräilyä vastustavat aikuiset suvaitsemattomat jäärät, jotka niitä nastoja levittelee. Eivät tajua (tai välitä), että nastoista kärsii muutkin kuin heidän kohteensa. Nämä nastoittajat ovat lapsellisia ja typeriä rikollisia, jotka kuuluisi sulkea yhteiskunnan ulkopuolelle.
Siellähän polkupyöräilijät on olleet pannassa jo kauan, isoa uutista on ollut kuinka pyörä ajaa auton päälle ja kuinka tarvii kuria pyöräilijöille. Kun auto ajaa suojatiellä pyöräilijän kuoliaaksi se on suunnilleen "pyörä ja auto kolaroivat."
Landepaukut eivät pienempää arvosta eikä pienemmällä ole oikeuksia mitään. Kumminkaan ei liiemmin ole tapahtunut että pyörällä olisi saatu autoilijaa tai ketään muutakaan hengiltä. Pyöräilijöitä kuolee vuosittain ajokilometriä kohti paljon kun ei ole turvallisia teitä eikä suojatietkään tuo turvaa.
- ....
Aika perseestähän tuo on, mutta ehkä opit tästä jotain. Minkälainen äiti antaa lapsensa kulkea paljain jaloin Jyväskylän kaltaisessa kaupungissa, missä esimerkiksi lasinsiruja voi olla ihan tuhottomasti pienten jalkojen alla? Toivottavasti seuraavan kerran ulkoillessanne ajattelet lapsesi parasta ja pistät hänelle kengät jalkaan.
- pahaa
Morjens,
Eipä nasta vielä mitään mutta entä jos varpaassa on pystyssä ruiskun neula, mitä sitten tehdään?
Kyllä se vain on niin että kengät on syytä pitää jalassa, tai ainakin jotkut läpsyttimet itse jalkapohjan alla.
t. pienenä naulan jalkapöydästä läpi astunut- Naulajalka
Itse kävelin lapsena paksupohjaiset lenkkarit jalassa parin laudan yli ja yhtäkkiä jalka jäi kiinni. Riuhtaisin jalkaa ylöspäin ja jalka nousi ylös, mutta kenkä jäi lautaan kiinni. Jalasta tirskahti verta. Naula oli mennyt kengänpohjan läpi ja pari senttiä jalan keskikohdan sisälle.
Kenkien jalkaan laittamisen lisäksi pitää opettaa lapset katsomaan mihin astuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785