Varastettu

...polkupyörä, viime yönä, Vuoksenniskalta tammiharjusta...Punainen Sarda, merkkinen...
Pihoilta viety tänäkesänä jo monta pyörää...
61431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ennen ei ollut pyöriä juuri ollenkaan, mutta nykyään niitä on paljon.

Äänestä
  • On niitä sellaisia "yrittäjiä" jotka laittaa toisessa kaupungissa keräilemänsä polkupyörät myyntiin.
    Kyse on ihan ammattimaisesta toiminnasta.

    Äänestä

  • klllkkk kirjoitti:

    On niitä sellaisia "yrittäjiä" jotka laittaa toisessa kaupungissa keräilemänsä polkupyörät myyntiin.
    Kyse on ihan ammattimaisesta toiminnasta.

    ..pölli hobby hallin laatuvehettä...

    Äänestä

  • Pyörii on ain olt ,,mut ei pyörävarkait ko iha vast joku 30 vuotta,,,,,
    mie muista nää asiat hyvi,,,,, mut mie oonkii syntynt jo aikaa sitte !

    Äänestä

Miks ette laita pyöriänne sisälle lukkojen taakse?

Äänestä
  • olla tavarat niin autot kun muutkin, mutta kun saatanan pilviveikot ym väki muuttaa seudulle niin jo rupee tavaraa häviämään, mutta vielä koittaa se hetki että joku puhuu ni saadaan tekijä tai tekijät kiinni.Näissäkin tapauksissa on pyöränä ollut naisten malli, no jollain on surkastunut vehkeet sen niistä mömmöistä saa, mutta eihän tollanen säälittävä' pyörän viejä mikään mies olekkaan, vaikka siellä jalkojen välissä jotain roikkuskin että näiltä pohjin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myös... kirjoitti:

...polkupyörä, viime yönä, Vuoksenniskalta tammiharjusta...Punainen Sarda, merkkinen...
Pihoilta viety tänäkesänä jo monta pyörää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu