kiintemmäks?

-tyttö-

Mä oon hoikka tyttö mut mun reidet eivät oo kiinteet. Et miten sais reidet kiinteemmäks niin et ei kauheest muuten laihtuis? Järkevii vastauksii kiitos!!

5

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etkö tiedä

      liikuntahan se on se avainsana tollasessa tapauksessa. Luulis että iteki moisen asian tietäsit?

      Treenaile sillee säännöllisesti, ei tartte joka päivä 6 tuntia rehkiä mutta säännöllisesti silti.

      Eli käy vaikka suhteessa 2:1 salilla ja lenkillä.

      Tietty sali ei oo pakollinen, googlella löytää monia kiinteyttäviä liikkeitä jota voi tehä ihan ruumiin omalla painolla.

      Ja jos kuvittelet että puntti vaan kasvattaa niitä reisiä, niin tavallaan olet oikeassa, mutta silti väärässä. Eli vaikka ne tavallaan kasvaa, niin itseasiassa ne muotoutuu erilaiseksi ==> seksikkäämmäksi ja tiukemmaksi.

    • ahahhaahha

      Tulet ikuisesti olemaan hyllyvä läskireisi. Aamen.

    • minävaa-94

      No mie ainakii pyöräilen isol vaihteel ja siit tulee reidet ja pakarat kiinteiks.

    • tyttö-

      Mulla on ollut sama tilanne suunnilleen koko murrosiän, mutta enpä noille ole ikinä mitään mahtanut :D nykyään en edes välitä, sillä kyllähän naiselliset reidet ovat hieno asia ;> eikä kyllä ole yksikään miessukupuolen jäsen ikinä reisistäni sanonut negatiivista asiaa.

      • Mies==

        Samaa mieltä, mutta jos haluat kiinteyttää niin mäkisiä lenkkejä hitaalla nopeudella paljon. Itse lenkkeilen paljon ja joka kerta lähtee 700 kalorin verran kehosta energiaa. Tärkeää on pitää syke tarpeeksi korkealla eli about 160 -->


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe