Eli tää on varmaan yksilöllistä, mutta pitääkö tämän palstan lukijat esim. pitkistä pojista? Mä olen 16-vuotias, menossa nyt amikseen ja pituutta on siunaantunut n. 190cm. Ei siis mitenkään älyttömästi, mutta kumminkin enemmän ku keskimäärin mun ikäisellä. Paino on siinä n. 95kg, eli mikään laiha en ole, mutta en lihavakaan, voimaa löytyy jonkun verran.
Pitääkö tytöt pitkistä pojista?
11
1644
Vastaukset
- pipillalapi
No mitä itte oon kuullu tyttöjen kommentteja, niin kyllä enemmän kuin puolet tytöistä on sitä mieltä, että pitkät jätkät on kiehtovia.
En tiedä sun ruumiinrakenteesta, enkä lihasmassasta, mut ainaki äkkiä kuvittelisin että 95kg painavana oot läski. Ja oot kuitenki vasta 16v. Tietty voin olla väärässä, jos sulla on kohtuullisesti lihasmassaa niin helpostihan tuollainen runko sen verran painaa.
Mut veikkaisin että vaikka tyttö pitäiskin pitkistä miehistä, niin se valittaa mielummin sen 170cm hyväkuntosen yksilön kuin 190cm pitkän läskin. - nimetönrrrn
Tuon mittainen ei ole läski,lievästi ylipainoinen vain jos ajatellaan painon koostuvan rasvasta.Rasvaprosentti on parempi mittari,jos saat alle 20% olet normipainoinen.
- _poikamies_
Olen melkein samoissa mitoissa, ikää vain pari vuotta enemmän ja muuta hieman vähemmän 187/88 =)
En tiedä tykkäävätkö tytöt isoista, jos tykkäävät eivät ne ainakaan minulle sitä näytä..
Mutta itsetunnon kannalta hyvä asia olla iso =)
Mutta rupeappa käymään salilla niin en usko että saat juuri hetken rauhaa sen jälkeen ;) - tyttö...
Kyllä kelpuuttaisin tuonkin pituisen pojan :) Kunhan on vain itseäni pitempi, ja siihen nyt ei paljoa vaadita kun oon vaan 163 cm enkä tästä enää kasva :)
- varmaan
Mun poikakaveri on 180 cm et minusta aika pitkä ja ite olen 170 cm. Et kyl ite tykkään enempi pitkistä ku sit mua lyhemmistä.
- Joo, se on kiva
Kyllä ne tykkää, se on jotenkin romanttista ja niin poispäin.
- jaa-a?
Mie ainaki tykkään pidemmistä pojista kun mie ite oon. =)
- ojpopjpojpo
No kyllä itse ainakin haluan, että poikaystävä olisi pidempi kuin minä. Mut en toisaalta halua, et se ois sellanen 3 metrinenkää. :D
- sydney-..
tyksin kyllä pitkistä pojista, mikään kaksmetrinen ei tarvi olla, mutta kuitenkin itseä pidempi. :)
ite oon jotain 170cm pintaan.
pitkän pojan lähellä mulle tulee ainaki tosi turvallinen tunne. :) ;) - Koululainen
Itselleni on muuten aivan sama minkä mittainen poika, kunhan hän on minua itseäni pidempi. Luulen että aika moni tyttö ajattelee näin. Ja minulla on tämän perusteella varmaan aika helppo löytää ihannekumppaneita, sillä olen vain 157 cm pitkä. Joten lähes jokainen vastaantuleva poika on pidempi.
Ja henkilökohtaisesti pidän itseäni pidemmistä, isoista pojista. Lihasta tai muuten vaan massaa. ;)
Enkä tiedä yhtään tyttöä, joka ei pitäisi pitkistä pojista. Ja hyvää matkaa amikseen!- sitä parempi :))
sä oot ihan sopivan pitunen mutta painat vähän liikaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731353
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121325Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171088- 21986
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114858Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45853- 17793
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65767- 40657
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72652