Muutamat kokeneet, ehkä jopa veteraanipyöräilijät ovat kiommentoineet ym pyörää aika tavalla positiivisesti...
Mutta kertokaapas vielä. Miten mahtaisi käydä aloittelevalle. Paperilla tod mielenkiintoinen.
Takana vuosia vajaa 50 mutta kilometrejä vasta runsaat 1000. Ne keskikokoisella cruiserilla.... Vaimo tykkää ja hyvä niin koska hänen pyörä.
Mulle jotain ketterämpää mulle, kiitos. Mittaa muuten 190cm... haittaakohan.
F 800 ST alkajalle?
OWi
1
1062
Vastaukset
- kokeilla
On oikein mukava matkapyörä,suosittelen. Kevyt ja helppo käsitellä,todella vääntävä kone ja enkä tykkää ollenkaan pahaa siitäkään että on erittäin pieniruokainen ja kulkua piisaa aivan riittävästi. Kaks päällä ajosta ei ole kokemuksia,mutta en epäile ollenkaan etteikö jaksaisi viedä mammaakin takapenkillä. Mulla on mittaa n. 180cm ja mulle se on just passeli,mutta käy tosiaan testaamassa miltä se tuntuu. Mulla on kesän mittaan tullut kymppitonni mittariin ja voin sanoa rehellisesti että on oiva mopotin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839651Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467622Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485112HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k871498