soittimen kiinnityksestä

ku jotain halpis soittimia oon ostanu ni oon vaan laittanu sen asennuskehikon varassa ne kiinni. Mutta nyt tuli ostettua kunnon DVD soitin. Eli riittääkö se asennuskehikko siinä, sen avulla cd-soitin pääsee vähän heilumaan. Vai pitääkö jollain patentilla laittaa kunnolla kiinni, että ei soitin liiku mihinkään?
1304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni on mankka vielä takaakin kiinni. Toki mondeossa menee kisko, johon se oli näppärä lyödä kiinni. Ruuvasin mankan takaa löytyvään reikään sopivan kiinnikepalan ja asensin mankan kiskoon kiinni.

Saman voi toteuttaa ilman tuota kiskoakin, kun tekee sopivan kiinnikepalan, jolla mankan saa kiinni myös takaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eli yleensä kirjoitti:

ku jotain halpis soittimia oon ostanu ni oon vaan laittanu sen asennuskehikon varassa ne kiinni. Mutta nyt tuli ostettua kunnon DVD soitin. Eli riittääkö se asennuskehikko siinä, sen avulla cd-soitin pääsee vähän heilumaan. Vai pitääkö jollain patentilla laittaa kunnolla kiinni, että ei soitin liiku mihinkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu