ku jotain halpis soittimia oon ostanu ni oon vaan laittanu sen asennuskehikon varassa ne kiinni. Mutta nyt tuli ostettua kunnon DVD soitin. Eli riittääkö se asennuskehikko siinä, sen avulla cd-soitin pääsee vähän heilumaan. Vai pitääkö jollain patentilla laittaa kunnolla kiinni, että ei soitin liiku mihinkään?
soittimen kiinnityksestä
eli yleensä
1
298
Vastaukset
- Jusakki
Itselläni on mankka vielä takaakin kiinni. Toki mondeossa menee kisko, johon se oli näppärä lyödä kiinni. Ruuvasin mankan takaa löytyvään reikään sopivan kiinnikepalan ja asensin mankan kiskoon kiinni.
Saman voi toteuttaa ilman tuota kiskoakin, kun tekee sopivan kiinnikepalan, jolla mankan saa kiinni myös takaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511788
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434437Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392728Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?971499Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361441