onko kaikki kokkolan miehet pettureita?tiedän parikin tyyppiä jotka seurustelee/kihloissa ja sit tuolla baareissa otetaan sormukset pois tai muuten vaan esitetään sinkkuja..! ja jos ei flaxi käy 18 wee pimujen kans, niin sit painutaan oman "kullan" kainaloon! Minun ystävällä on sellainen kumppani ja aina kun näen tätä kyseistä tyyppiä,tekisi miele ravistella,mutta tiedän että se olisi turhaa koska tämä ihminen ei ole mitään maailman helpoimpia ihmisiä käsitellä. paha mieli on nyt sen takia kun en tiedä miten sen ystävälleni kertoisin ilman että pahoittaisin hänen mieltään enempää. tiedän myös tapauksen,jossa tämä nuori tyttö tiesi miehen olevan kihloissa mutta silti lähti miehen matkaan. vaikka eihän tätä "miestä" voi enään mieheksi edes sanoa! =matelija.. Päätin kuitenkin että huomenna on se päivä kun kerron,ja toivon että minua myös kuunnellaan.
miehet
"tytöt tykkää.."
41196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keskenkasvuisten elämäntyyliä.Kyllä kylmä maailma jossain vaiheessa opettaa ja itku tulee silmään.
pettäjän alku kirjaimet ja asuinpaikka/alue
monesti niin että kun oman kullan kanssa tulee ongelmia niin helposti puretaan vihaa ja pahaa oloa seksiseikkailuilla. Vanhin ja typerin tapa yrittää parantaa omaa parisuhdetta juosta vieraissa! Jos ihminen(mies/nainen)on niin lapsellinen eikä osaa selvittää ongelmia puolison kanssa niin mielestäni se EI ole tarpeeksi kypsä parisuhteeseen!
Tämä tarina mihin viittaat on selvästi"osa-aika-seurustelua" jossa juostaan heti vieraille alueille kun siihen tulee mahdollisuus ja siitä sitten palaillaan kullan kainaloon!
Kyllä nuo ihmiset joskus aikuistuu ja tulee järkiinsä kunhan vaan alkaa oikeasti tulemaan ongelmia OIKEISSA ihmissuhde asioissa..
Ole ystävä ja kerro asiasta! Jos hän loukkaantuu niin muista että sinä et ole se satuttaja. Ystävyytenne kestää asian kertomisen, jos se on todellista ystävyyttä