Luokkamme menee retkelle, ja menemme siellä suihkuun. Saunaan eikä uimaan ole pakko mennä. Kannattaako "yhteissuihkuunkaan" mennä, kun nyt on kuukautiset? Vuoto ei ole kovin runsasta.. En taida näin alkutekijöissä tamponia käyttää. Eli, mitä tehdä?
Kuukautiset
Mitä teen..
5579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voit mennä, jos vuoto ei oo kovin voimakasta. Riippuu ihan susta itestäs!
Ei sitä ikinä suihkussa huomaa että on kuukautiset...!
tota jos sä pelkäät jotain klimppien tulemista tai jotain niin käy vaik eka veskissä huuhtomassa suurimmat veret pois ja sit vaan reippaasti suihkuun!!!=) ja eiköhän likka porukassa ymmärretä mistä on kyse...???;)
Kyllä mä ainakin olen ollut, vaikka onkin ollut kuukautiset... Joukkueen kanssa koulumajoituksessa ollessa, kun ei vaihtoehtoja edes ole.
...vaivautunu olo, jos joutuisin alkaa veristä pilluani pesemään muiden silmien edessä.
riippuu tietty ihmisestä, mutta mulla on alapään pesu ainakin aika pitkä ja tarkka prosessi, varsinkin kuukautisten aikaan, enkä sitä haluais kavereitten edessä tehdä.